UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повідомлення в мобільному замість сирен: ДСНС тестує нову систему оповіщення

Що таке технологія Cell Broadcast.

У більшості регіонів України з 7 вересня почнуть тестувати нову систему оповіщення населення про небезпеку за допомогою мобільних телефонів, попередили у Державній службі надзвичайних ситуацій.

Де проводитимуть тестування

У Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій і Чернігівській областях. А також у Києві та області.

На першому етапі повідомлення матимуть тестовий характер, отримання такого повіщення не означатиме виникнення реальної НС.

Які мобільні оператори братимуть участь

Київстар, Vodafone та lifecell.

Як працюватиме нова система оповіщення

Завдяки технології Cell Broadcast, система матиме низку переваг порівняно із розсилкою абонентам SMS-повідомлень: швидша доставка повідомлень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу навіть якщо на телефоні вимкнено звук.

«Повідомлення надходитимуть абонентам мобільних операторів, які перебувають у радіусі дії обраних базових станцій мобільного зв’язку. Тобто ДСНС може відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні, в залежності від ситуації», - розповіли у ДСНС.

А звуковий сигнал, навіть якщо звук гаджету вимкнено, не дозволить власнику пропустити повідомлення про небезпеку та дозволить діяти відповідно до інструкцій. Гучний сигнал разом із вібрацією триватиме 15-20 секунд або до вимкнення сповіщення людиною.

До недоліків технологій Cell Broadcast відноситься обмеження за роком випуску смартфону. Старі моделі до 2019 року випуску з великою ймовірністю не зможуть приймати оповіщення.

Які телефони підтримують сповіщення

Приймати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть смартфони на операційній системі Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5.  У майбутньому перелік моделей смартфонів розширюватиметься.

Щоб отримувати сповіщення, варто перевірити, що отримання сповіщень увімкнено у налаштуваннях смартфона, за потреби – оновити систему та вимкнути режим «У літаку».

«ДСНС переконливо не рекомендує громадянам відключати отримання сповіщень про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації,  про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей», - радять рятувальники.

Тим, хто не отримуватиме нових оповіщень, рятувальники радять стежити за звичними системами інформування населення: сигналами електросирен, повідомленнями через гучномовці, інформацією на телебаченні, радіо чи в Інтернеті.

Читайте також: У додаток «Повітряна тривога» додали сповіщення про нові небезпеки

Раніше, у зв’язку із ядерним шантажем Росії деякі територіальні громади України підготували різні сигнали тривоги для повідомлень про хімічну та радіаційну небезпеку, а також про евакуацію з міста.