UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повідомлення про пошкоджене майно, оформлення безробіття: які послуги є на порталі «Дія»

Під час війни вони полегшують життя українцям.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, міністерство цифрової трансформації постійно додає нові послуги та документи на порталі та у застосунку«Дія», щоб спростити життя українців.

Читайте також: Посвідчення у смартфоні: які документи було запущено в «Дії» після повномасштабного вторгнення

На запит ZN.UA, відомство розповіло, які послуги з’явилися на порталі «Дія» з початку повномасштабної війни.

Повідомлення про пошкоджене майно

Українці можуть повідомити про пошкодження або знищення свого житла внаслідок військової агресії РФ. Інформація потрапляє до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Після повідомлення про пошкоджене майно можна подавати заяву на отримання компенсації в межах програми «єВідновлення».

Компенсація за пошкоджене майно

Це послуга, за якою українці можуть отримати допомогу на відновлення пошкодженого внаслідок бойових дій житла за програмою «єВідновлення». Також, тут ви можна повідомити про завершення ремонтних робіт.

Компенсація за працевлаштування ВПО

Роботодавці, які під час війни влаштували на роботу ВПО, можуть отримати компенсацію 8 000 грн від держави за кожного такого співробітника. Щоб отримати виплату, у працевлаштованої людини має бути довідка ВПО, оформлена після 24 лютого.

Отримання статусу безробітного

Українці  можуть на порталі «Дія» отримати статус безробітного та подати заяву про допомогу по безробіттю.

Скасування статусу безробітного

Українці можуть онлайн подати заяву про припинення реєстрації безробітного.

Заява про шлюб

На порталі «Дія» можна подати заяву про державну реєстрацію шлюбу й одразу обрати місце, час, формат та зал, де пройде церемонія. Скористатися послугою можуть громадяни України та які мають електронний підпис. Заявка опрацьовується протягом одного робочого дня й результат користувач отримує на наступний день. Парі залишається прийти тільки на саму церемонію у ДРАЦС.

Скасування статусу ВПО

Сервіс вже працював у застосунку, згодом запустили скасування статуса внутрішньо переміщеної особи і з компʼютера. Додали послугу на портал «Дія», щоб люди, які не мають смартфона, також могли скористатися онлайн-сервісом без черг та паперів.

Якщо  особа повернулася до місця постійного проживання, виїхали з України – вона може скасувати статус ВПО собі та дітям. Скасування статусу ВПО означає припинення виплат та пільг для тимчасово переміщених осіб.

Обмін лампочок для юридичних осіб

Заклади освіти та охорони здоров'я можуть подати запит на обмін ламп розжарювання на LED лампи. Послугою можуть скористатися юридичні особи, які провадять господарську діяльність відповідно до визначених КВЕД

Приєднатися до «єВідновлення» як бізнес

Послуга для українського бізнесу, який продає будівельні матеріали та надає послуги з ремонту. Українці за програмою «єВідновлення» отримують виплати на ремонт пошкодженого житла на спеціальні картки. Ці кошти можна витрачати виключно в магазинах і підрядників, які офіційно приєднались до програми. Щоб стати учасником програми, потрібно подати заявку на послугу «Приєднатися до єВідновлення як бізнес».

Компенсація за облаштування робочого місця особи з інвалідністю

Роботодавці можуть подати заяву про компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування. Заяву можна подати протягом 90 днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Нагадаємо, як додаток «Дія» удосконалили з початку повномасштабної війни та що змінилося у ньому.