На сьогодні в Україні апарати штучної вентиляції легенів задіяні майже на 15%, є проблема з медичним киснем, оскільки потреба в ньому зросла у 20-30 разів.
Про це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив в ефірі Skrypin.ua ввечері 28 жовтня.
За його словами, близько 80% госпіталізованих з коронавірусом потребують кисневої терапії.
«Тепер питання - щоб у кожного ліжка хворого був кисень... Це медичний кисень, який рятує життя. І сьогодні ми говоримо про те, що є проблема з киснем. Ми робимо все можливе, щоб були розводки по кисню, були кисневі станції, були кисневі концентратори, були кисневі балони. Буквально вчора ми проводили зустріч з виробниками кисню в Україні. Самого кисню вистачає, який виробляється на потужностях. Він є і в рідкій формі і газоподібній. Проблема з балонами, в яких він транспортується або тарі, в якій перевозиться рідкий кисень», - пояснив Ляшко.
Також головний санлікар запевняє, що гроші виділяються в повному обсязі, щоб це закуповувати і поставляти.
«Зараз будете питати: чому раніше не підготували? Навіть в прогнозах не можна було подивитися, що в стільки разів може рости споживання кисню. У 20 разів, в 30 разів зростає кількість споживання кисню. І це знову ж таки не дешева продукція», - додав Ляшко.
Раніше очільник МОЗ Максим Степанов розповідав, що вже до середини листопада до кисню планують підключити 50% ліжок для хворих коронавірусів, а вже до кінця року ця кількість становитиме 80%. За його словами, загальна кількість ліжко-місць для хворих коронавірусів також найближчим часом має зрости до 52 тис.