UA / RU
Підтримати ZN.ua

Потенційна керівниця апарату ВАС незаконно нараховувала собі 400% премій — ЦПК

Також вона не задекларувала адвокатське бюро та доходи чоловіка.

Обрана суддею Вищого антикорупційного суду, яку судова адміністрація хоче призначити на посаду заступника керівника апарату, Оксана Літвінова раніше очолювала апарат Апеляційного суду Київської області, де незаконно нараховувала собі та своєму заступнику космічні премії у розмірі до 400%, повідомляє Центр протидії корупції.

Конкурс на посаду заступника керівника апарату Антикорсуду проводила Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя при Вищій Раді Правосуддя. Наразі кандидатка проходить спеціальну перевірку. Якщо ж її зрештою призначать на цю, одну з ключових у ВАС, посаду, то вона матиме доступ до конфіденційної інформації та розпорядження фінансовими ресурсами суду.

"Національне агентство з питань запобігання корупції мало б перевірити декларацію Літвінової під час спецперевірки після того, як вона стала переможцем конкурсу на посаду у ВАС. Наразі невідомо, чи НАЗК знайшло порушення, однак цей орган уже давно себе дискредитував через те, що закривав очі на грубі порушення в деклараціях топ-чиновників. Встановлені НАЗК порушення могли б не допустити Літвінову до цієї відповідальної в Антикорсуді посаді", - зазначила член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Також щодо Літвінової здійснювалося дисциплінарне провадження про неналежне виконання посадових обов'язків, коли вона працювала в Апеляційному суді Київської області. Керівниця апарату протягом 2017-2018 років нараховувала собі та своїй заступниці Оксані Зельдич, яку без конкурсу перевели в апарат ВАС, премії від 100-400%.

У той же час секретарям судових засідань та помічникам нараховувалося лише 25-50%, а іноді вони взагалі залишалися без премій. За вказаними фактами, збори суддів Апеляційного суду Київської області оголошували недовіру Літвіновій.

Окрім того, Літвінова приховує активи чоловіка у своїй електронній декларації за 2018 рік. По-перше, вона не зазначила його доходи, вказавши, що він "не надав інформацію". Це тягне за собою повну перевірку її декларації.

По-друге, Літвінова не задекларувала адвокатське бюро "Літвінова", власником і директором якого є її чоловік.

Також, відповідно до даних з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, чоловік Літвінової від серпня 2018 року є іпотекодержателем на 85 тис. дол. Проте ця інформація не відображена у декларації дружини в розділі "Грошові активи" як кошти позичені третім особам. Також у розділі "Видатки та правочини суб'єкта декларування" не зазначено сам правочин з придбання права вимоги за кредитним договором.

Більше того, з урахуванням залишків грошових активів сім'ї Літвінових станом на кінець 2017 року та доходів за 2018 рік, у них просто не вистачило б коштів, щоб перекупити борг у розмірі 85 тис. доларів. Адже 2018 року сім'я придбала автомобіль Volvo С70 2012 року випуску за пів мільйона гривень.

Що стосується автівок сім'ї, то Літвінова в деклараціях за 2015, 2017 та 2018 роки не вказала правочинів на купівлю чи продаж DAEWOO FSO Lanos TF69Y 2008 року, MAZDA 6 2007 року та Volvo X90 2013 року.

Читайте також: Вищому антикорупційоному суду надали нове приміщення в Києві

Нагадаємо, в травні збори суддів Вищого антикорупційного суду України прийняло рішення про початок роботи суду 5 вересня 2019 року. Також збори суддів ВАКС обрала його головою суддю першої інстанції Олену Танасевич.