UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поставка старих катерів із США економічно більш доцільна, ніж будівництво нових в Україні — Міноборони

Треба дослідити питання, хто і яким чином обґрунтовував розміщення економічно невигідного для армії контракту на підприємстві, що належало президенту країни.

Начальник генерального штабу В.Муженко у своєму листі на ім'я міністра оборони зазначив, що командування ВМС вважає отримання навіть старих катерів в якості міжнародної технічної допомоги від США більш економічно доцільним, ніж будівництво в Україні. А як же бути з реалізацією замовлення для "Кузні на Рибальському"? Судячи з усього, треба згортати! А якщо ні, то тоді треба починати дослідження питання, хто і яким чином обґрунтовував розміщення економічно невигідного для армії контракту на підприємстві, що належало президенту країни.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. За його словами, якось так співпало, що рішення про продаж "Кузні на Рибальському" викристалізувалося саме після робочого візиту П.Порошенка в США і участі в отриманні двох катерів класу Island від уряду США.

"Може, треба запитати керівництво Генштабу і про іншу техніку, яка постачалася в Збройні сили України з підприємств, афілійованих з президентом і його найближчими соратниками? І після цього станеться диво - і гарант Конституції до кінця своєї каденції може позбутися свого бізнесу, щоправда, під тиском наших західних партнерів, які бачать в реалізації подібних схем прояви системної корупції. Може бути саме таким чином американський Island переможе українську Гюрзу корупції?" - підкреслює експерт.

Детальніше про "розпилювання" оборонного бюджету читайте в матеріалі Дмитра Менделєєва "Оборонний бюджет: крок вперед, два кроки в кишеню..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".