UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посольство США у Києві відновило роботу після закриття через «можливу значну повітряну атаку»

Напередодні низка посольств закрилася через ІПСО росіян.

У Києві вже відновило свою роботу посольство США в Україні, повідомила посол Бріджит Брінк. Напередодні диппредставництво Сполучених Штатів не працювало через «можливу значну повітряну атаку».

«Посольство США у Києві відновило свою роботу після тимчасового призупинення через необхідність укриття. Ми закликаємо громадян США залишатися пильними, стежити за офіційними українськими джерелами для отримання оновлень та бути готовими пройти в укриття у разі оголошення повітряної тривоги», – написала Брінк у соцмережі Х.

Читайте також: Казахстан закликав громадян залишити Україну – рекомендації посольства

20 листопада посольство США в Україну опублікувало заяву із закликом до своїх громадян бути максимально пильними та обережними через конкретну інформацію про можливу значну повітряну атаку.  Пізніше посольство Італії та Іспанії в Києві також ухвалило рішення тимчасово закритися, після отримання «конкретної» інформації про можливу «велику» повітряну атаку на Київ. Те ж саме зробило й посольство Греції.

При цьому в мережі писали, нібито для такого удару Росія начебто може використати  балістичну ракету РС-26 «Рубеж» великої дальності, про розробку якої в країні-терористці говорили кілька років тому. Натомість український Telegram-канал «Полковник ГШ» що висвітлює тематику здебільшого повітряних сил, зазначав, що зазвичай посольства виступають із такими заявами, коли їх через власні канали зв’язку попереджає про удар саме Росія.

Згодом Головне управління розвідки Міноборони заявило, що розсилка повідомлень про загрозу «особливо масованого» ракетно-бомбового удару – це інформаційно-психологічна атака з боку РФ. І таке повідомлення, нібито від імені ГУР МОУ, є фейком.

Соєю чергою Міністерство закордонних справ зазначило, що загрози обстрілів України з боку РФ є щоденною реальністю для українців уже понад тисячу днів. У МЗС закликали партнерів правильно реагувати на загрозу без додаткового інформаційного нагнітання.