Посол Швеції Тобіас Тіберг заявив, що формат Тристоронньої групи неефективний для розв'язання питання збройного конфлікту на Донбасі.
Про це дипломат заявив під час міжнародного форуму зі східної України "Подолання конфлікту на Донбасі", повідомляє "Суспільне".
"Якщо подивитися на роботу ОБСЄ та їхню роль у тристоронній групі, де ОБСЄ є медіатором, ми можемо бути розчаровані тим, що за багато років цей формат не зміг вирішити конфлікт. Але навіть у такому недосконалому вигляді такі формати мають існувати. У липні 2020- го року було перепідписано договір про припинення вогню, і пострілів поменшало", — сказав посол Швеції.
Росія досить ускладнює роботу ОБСЄ, а саме - не надає доступу до непідконтрольної Україні території і ставить під сумнів "нормандський формат", констатує посол.
Тіберг заявив, що Швеція планує започаткувати фонд, який сприятиме діалогу і підтримає стійкість громад - "Фонд партнерства для стійкої України".
У його створенні візьмуть участь ще чотири країни: Велика Британія, Швейцарія, Канада та США.
Фонд профінансує низку ініціатив щодо підвищення стійкості постраждалих від війни областей, зокрема надасть технічні поради уряду та надасть інвестиції, які створюють економічні можливості та покращують доступ людей до державних послуг на півдні та сході України.
Наразі ситуація вздовж лінії зіткнення вкрай нестабільна. Зокрема, на цьому відрізку багато пошкоджених тяжким озброєнням житлових будинків та об'єктів інфраструктури.
Минулого місяця Росія, згідно з інформацією ОБСЄ, почала стягувати війська і техніку до кордонів з Україною, нарощуючи угрупування, що залишилися там після весняних "учнів". Агресивність Росії на дипломатичному та військовому напрямках в останні тижні суттєво зросла. Міграційна криза в Білорусі, напруженість на Балканах, зростання цін на газ у Європі – у всіх цих подіях простежується російський слід.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росії надто дорого коштуватиме новий напад на Україну.
Загроза вторгнення Росії в Україну велика. На відміну від публічних коментарів української влади, американські партнери "вкрай стурбовані незвичайним переміщенням" російських військ біля кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. Детальніше про військове партнерство України читайте у статті Тетяни Силиної ”Відкрите питання: Як Америка захищатиме Україну від Путіна?”.