Міни, снайперський вогонь, протитанкові рови і снаряди, які не вибухнули, перекрили автостраду 20, яка була головною транспортною артерією до захопленого проросійськими бойовиками 3.
Попри руйнації, спричинені дворічною війною, звичайне життя вздовж шляху намагається боротися за виживання. Але відновлення насильства в зоні конфлікту може стати цьому на заваді. Про це йдеться в статті Washington Post.
Одна з будівель поруч із занедбаною дорогою – водоочисна станція, на якій працюють 117 українських інженерів. Сотні тисяч мирних мешканців по обидва боки фронту залежать від неї. Але тепер, коли бої між армією України і проросійськими терористами відновилися, міжнародні спостерігачі застерігають, що знищення очисної станції спричинить екологічну і гуманітарну катастрофу.
Видання зауважує, що попри те, що війна в Україні дедалі рідше потрапляє в заголовки ЗМІ, вона дуже хвилює багатьох людей: від мирних мешканців в зоні конфлікту до лідерів країн Заходу. Минулого тижня президент США Барак Обама під час зустрічі G7 закликав спільно працювати над завершенням війни в Україні, підкресливши: "Ми досі спостерігаємо надто велику кількість насильства".
В квітні бої в Донбасі досягли найвищої інтенсивності за період з минулого літа. Перед православним Великоднем сторони домовилися про нове перемир'я, але воно не протривало довго. Минулої неділі в ЗСУ повідомили про загибель п'яти українських солдатів на північ від Донецька. Тим часом, в Авдіївці, яку контролюють проукраїнські сили, була вперше за багато місяців застосована артилерія. Це підвищує ризик того, що водоочисна станція неподалік буде зруйнована снарядом. Якщо це станеться, без води залишаться понад 400 тисяч мирних мешканців. Крім того, пряме влучання може спричинити викид небезпечних хімікатів, таких як хлор.
"Дуже важливо, щоб сторони припинили вогонь, особливо в місцевості, близької до житлових кварталів і життєво важливої інфраструктури", - сказав заступник голови ОБСЄ Александр Хуг, додавши, що викид хімікатів стане "екологічною катастрофою".
На станцію щоденно доставляється більше тонни високотоксичного хлору. Якщо резервуар з них буде пошкоджений, це може нашкодити здоров'ю близько 20 тисяч людей. Українські командири наказали солдатам не відповідати на постріли проросійських бойовиків з території очисної станції, щоб не нашкодити екології і не підривати імідж України.
"Бойовики використовують водоочисну станцію як прикриття, щоб безкарно нас атакувати. Нам не можна стріляти у відповідь. Ворог знає про це і використовує це на свою користь", - сказав американському виданню командир взводу 58-ї механізованої бригади ЗСУ Влад Юшкевич.
Позиції його загону поруч з 20-м шосе. Траншеї і бліндажі, в яких перебувають українські солдати, постійно обстрілюються проросійськими терористами зокрема з території очисної станції.
"Зараз тут дуже напружена ситуація. Росія продовжує відправляти так звані "гуманітарні конвої". І ми знаємо, що вони везуть насправді – зброю і боєприпаси", - каже Юшкевич.
Видання пише, що слова українського військового підтверджують дані розвідувального управління України. Вони свідчать, що бойовики з початку року отримали з території РФ десятки артилерійських систем, 300 танків і броньованих машин, а також 6,8 тонн боєприпасів.
Нагадаємо, що бойовики обстріляли позиції сил АТО в районі Авдіївки з гранатометів і кулеметів. Поблизу Луганського і Новгородського противник вів вогонь із стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів та автоматичних гранатометів. Тим самим вони порушують умови Мінських угод.
Нещодавно видання Washington Post писало, що Росія підігріває "заморожений" конфлікт в Донбасіз трьох причин. Коротше кажучи, Росія вдається до насильства в Донбасі через своє бажання закріпити вплив на окуповані території, а також через те, що вбачає ознаки "войовничості" у поведінці України і НАТО.
На думку автора, найближчим часом варто очікувати посилення військового конфлікту на Сході України, який закінчиться відновленням "замороженого" стану. Але навіть якщо цей спалах агресії і ворожості буде короткостроковим, реальне виконання Мінських угод все одно лишиться сумнівним. Тим часом, Росія відправила у Донбас 52-й "гуманітарний конвой", який часто слугує прикриттям для доставки боєприпасів і зброї проросійським терористам.