UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посадовець Житомирської обласної податкової два роки вдавав із себе військового та отримував зарплатню

Насправді ж чоловік просто відсиджувався вдома.

Колишній начальник одного з управлінь ГУ Державної податкової служби у Житомирській області два роки вдавав із себе військового на службі та продовжував отримувати заробітну плату у податковій.

Як повідомило Державне бюро розслідувань, у червні 2022 року чоловік  уклав контракт з добровольчим формуванням Дніпровської міської територіальної громади, але на службу так і не з’явився. Однак це дало йому можливість звільнитись від виконання посадових обов’язків із збереженням місця роботи та середнього заробітку.

Однак насправді податківець так і не розпочав службу у добровольчому батальйоні, а фактично не покидав межі свого двору  у селищі під Києвом.

При цьому з червня 2022 по березень 2024 роки чоловік щомісячно одержував середній заробіток. Унаслідок цього заволодів шахрайським способом майже 700 тис грн.

Читайте також: У п’ятьох фігурантів корупційних скандалів МСЕК знайшли 128 об’єктів нерухомості та 140 ділянок землі

Наразі чиновника уже звільнили із займаної посади та оголосили підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому в великому розмірі в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 190 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Нагадаємо,  голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа, яку затримали за підозрою у незаконному збагаченні, оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника. 

Скандал із МСЕК і недобросовісними прокурорами, які висмоктали з бюджету не один мільярд гривень, причому часто під фейкову інвалідність, набув розголосу. Що далі? Про це пише у матеріалі «МСЕК і прокурори з «інвалідністю»: як усе виправити?» Інна Совсун.