Президент України Петро Порошенко вважає неправильною норму закону про декомунізацію, за якою Верховна Рада може перейменувати населений пункт, якщо цього не зробила місцева влада сама.
"Я почав процес децентралізації і впевнений в тому, що місцева громада, виконуючи закон про декомунізацію, повинна сама вирішити, якою буде назва міста. Закон дозволяє, якщо не визначила місцева громада нову назву, зробити це Верховній Раді. Я не думаю, що це – оптимальний шлях", - сказав він прес-конференції.
За його словами, необхідно давати громаді право і відповідальність за нову назву. "У мене прохання, щоб вона не була пов'язана з агресором і з комунізмом", - додав він.
"Як президент я закінчив. Як громадянин я би був не дуже щасливий їхати саме в ці Плавні", - сказав він, відповідаючи на питання журналіста, коли приїде в Горішні Плавні.
На сторінці міста Горішні Плавні у Facebook вже з'явилася заява мешканців міста, які вимагають від президента вибачень за своє висловлювання.
19 травня Верховна Рада за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки перейменувала місто Дніпропетровськ у місто Дніпро. Тоді ж парламент повернув Дніпродзержинськ історична назва – Кам'янське. Всього цією постановою перейменовані 299 топонімів, у т. ч. 9 - районів, 6 – міст, 284 – сіл і селищ. Зокрема, місто Комсомольськ Полтавської області перейменовано на Горішні Плавні, місто Кузнецовськ Рівненської області - на Вараш, місто Цюрупинськ Херсонської області - на Олешки.