UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко підписав закон, який спрощує фінансування протимінної діяльності

Тепер операторам протимінної діяльності дозволяється залучати кошти безпосередьно від донорів.

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про протимінну діяльність в Україні" щодо удосконалення механізмів залучення коштів для фінансування заходів протимінної діяльності". Про це повідомляє сьогодні прес-служба голови держави.

Підписаний закон удосконалює положення, які регулюють фінансування заходів протимінної діяльності через спрощення механізму одержання коштів від донорів. Зазначається, що це розширить можливості для залучення недержавних коштів у сферу гуманітарного розмінування.

Крім того, вдосконалюються положення, які регулюють фінансування протимінних заходів через запровадження норм, що дозволяють операторам протимінної діяльності залучати кошти безпосередньо від донорів.

Нагадаємо, що народні депутати підтримали цей законопроект 25 квітня. Він дозволяє не зараховувати до держбюджету гроші, які надають донори на заходи у сфері протимінної діяльності, як це було раніше.

6 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав президент Петро Порошенко. Документ передбачає створення в Україні національного органу з питань протимінної діяльності та центру протимінних операцій, які координуватимуть проведення відповідних заходів.

У посольствах США і Британії заявили, що Рада повинна прийняти поправку, яка дозволить пряме донорське фінансування операторів протимінної діяльності в Україні, інакше є ризик залишитися без цих коштів. Іноземні донори не хочуть втратити контроль над виділеними коштами у зв'язку з тим, що вони не йдуть безпосередньо до операторів.

Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.

Багато хто з експертів каже, що, виходячи з міжнародного досвіду, один рік війни рівнозначний 10 рокам роботи з розмінування "забруднених" територій. Докладніше про проблему читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".