UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко підписав закон про єдиний реєстр військовозобов'язаних

До реєстру внесуть дані про військовозобов'язаних громадян віком від 17 до 60 років, у тому числі, інформацію про виїзд за межі країни.

Президент України Петро Порошенко закон про створення Єдиного реєстру військовозобов'язаних. На офіційному сайті Верховної Ради вказано, що закон 2504а-д 14 квітня повернули до парламенту за підписом глави держави.

Закон передбачає створення єдиної автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи, де зберігатиметься інформація про всіх військовозобов'язаних громадян.

Реєстр створюється з метою оптимізації ведення військового обліку, планування і виконання заходів мобілізації, призову на строкову службу, прийняття на військову службу за контрактом. Крім того, він повинен підвищити ефективність інформування осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців щодо військового обліку.
Реєстр міститиме особисті й службові дані військовозобов'язаних громадян України віком від 17 до 60 років, у тому числі, відомості про дату виїзду за межі України і повернення в країну.

Власником інформації буде Міністерство оборони, а розпорядником – Генеральний штаб Збройних сил України. Реєстр поповнюватиметься даними, що є в розпорядженні Центральної виборчої комісії, Держприкордонслужби, Міністерства освіти, Державної міграційної служби та Державної фіскальної служби.

На думку авторів законопроекту, функціонування реєстру дозволить створити централізовану базу даних всіх військовозобов'язаних і призовників, зменшити корупційний чинник у військових комісаріатах щодо мобілізації та зробить неможливим ухилення громадян від призову на військову службу.

Читайте також: Закон про електронний реєстр військовозобов'язаних прийняли в першому читанні

Нагадаємо, законопроект про єдиному реєстрі військовозобов'язаних був зареєстрований у Верховній Раді в листопаді 2015 року, після чого він неодноразово доопрацьовувався. У березні цього року закон був прийнятий парламентом: його підтримали 236 народних депутатів.

Як писало DT.UA ще в січні 2015 року, план мобілізації неефективний без створення системи обліку призовників. Оскільки штат військкоматів мізерний, без електронного обліку роботу просто неможливо якісно організувати. При цьому умови проведення мобілізації в 2015-му значно погіршилися, а ефективність заходів держави з мобілізації військовозобов'язаних значно знизилася.