UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко передав Туску списки причетних до Керченського нападу росіян та російських кораблів

Порошенко і Туск констатували, що з боку РФ спостерігається відсутність прогресу у виконанні умов Мінських домовленостей.

 

Президент Петро Порошенко в середу, 12 грудня, зустрівся у Брюсселі з президентом Європейської ради Дональдом Туском і передав йому списки громадян Росії і російських кораблів, які причетні до акту агресії у Керченській протоці, повідомляє прес-служба голови держави.

"Голова держави поінформував Дональда Туска про наслідки акта відкритої агресії Росії у Керченській протоці та існуючих загроз для регіональної безпеки", – йдеться у повідомленні.

Порошенко підкреслив необхідність надання "потужної адекватної відповіді з боку ЄС на акт агресії Росії проти України і протидії стратегії "повзучої окупації" Кремлем Азовського моря і Керченської протоки".

Також Порошенко і Туск констатували, що з боку РФ спостерігається відсутність прогресу у виконанні умов Мінських домовленостей, що обумовлює необхідність схвалення ЄС подальшого продовження санкцій проти Росії після 31 січня 2019 року.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Тим часом експерт Центру розвитку ринкової економіки CMD Ukraine Ігор Гужва у статті для DT.UA писав, що обмеження або фактичне закриття проходження суден і транзиту вантажів через Керченську протоку може мати негативні наслідки для України. За результатами аналізу встановлено, що повна зупинка товарообігу через протоку призведе до скорочення ВВП України на 12,7 в.п., зокрема, за рахунок скорочення промислового виробництва на 14,3%, сільського господарства - на 0,6 і сектору послуг - на 12,7%. Річні надходження до держбюджету скоротяться на 16,5%.

Детальніше про економічні втрати від агресивних дій Росії читайте в статті Гужви "Блокування Керченської протоки: виклики, загрози та можливості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".