UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обговорив з віце-президентом Європарламенту питання підтримки України

Річард Чарнецький підтвердив готовність Європейського парламенту підтримати Україну в питанні введення ЄС безвізового режиму для України у 2016 році.

Президент України Петро Порошенко 22 липня під час зустрічі подякував віце-президенту Європейського парламенту Річарду Чарнецькому за його зусилля у підтримці України на шляху реформ і протидії російській агресії.

Глава держави відзначив важливість підтримання єдності та солідарності Європи з Україною та внесок Ричарда Чарнецького у прийняття резолюцій Європарламенту, зокрема, щодо анексії Криму, агресії на Сході, вимоги звільнення Надії Савченко з російської в'язниці.

"Відкриття першого в історії офісу депутата Європейського Парламенту в Києві є свідченням Вашої щирої підтримки та солідарності з Україною", – відзначив глава держави.

Президент також висловив надію, що після президентських виборів у Польщі досвід Р.Чарнецького допоможе подальшому покращенню відносин між двома країнами, укріпленню позиції Польщі як адвоката інтеграції України до Європейського Союзу та, зокрема, запровадженню безвізового режиму для українських громадян.

Ричард Чарнецький підтвердив готовність Європейського Парламенту підтримати Україну у питанні впровадження ЄС безвізового режиму для України в 2016 році, що слугуватиме потужним імпульсом модернізації та реформування країни в цілому.

Президент України та віце-президент Європейського Парламенту обговорили ситуацію в Донбасі та хід виконання Мінських домовленостей. Ричард Чарнецький високо оцінив зусилля України у забезпеченні реалізації мирного плану, в тому числі в частині конституційної реформи.

Віце-президент Європарламенту зазначив, що ситуація останніх днів навколо Мукачева наносить велику шкоду іміджу України, оскільки використовується російською пропагандою проти України.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Європарламент подав у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі заяву для ініціювання розслідування окупації Росією Криму та частини Донецької і Луганської областей. Подача позову Європарламентом стала можливою після того, як Україна офіційно повідомила Ради Європи про окупацію Росією Криму та частини Донбасу.