UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обговорив з генсеком ОБСЄ розміщення миротворців ООН в Донбасі

Президент також закликав поліпшити технічну оснащеність СММ ОБСЄ.

Президент України Петро Порошенко 13 вересня провів робочу зустріч з генеральним секретарем ОБСЄ Томасом Гремингером, за підсумками якої сторони скоординували підходи щодо розміщення миротворчої місії ООН на всій території ОРДЛО.

Як повідомляє офіційний сайт адміністрації президента України, Порошенко повідомив Гремингеру про розвиток ситуації на Донбасі, імплементації Мінських домовленостей, а також окреслив бачення стратегії деокупації Криму.

Сторони обговорили діяльність СММ ОБСЄ і потреби зміцнення оперативної роботи спостерігачів.
Порошенко звернувся до генсека ОБСЄ з проханням сприяти наданню СММ нового технічного оснащення для підвищення якості повсякденної роботи спостерігачів.

У ході зустрічі була підкреслена важливість повного і безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово окупованій території Донбасу, включаючи неконтрольований ділянка російсько-українського кордону.

Крім того, сторони скоординували підходи щодо розміщення миротворчої місії ООН на всій території окупованого Донбасу.

Порошенко відзначив важливість налагодження інтенсивного діалогу між ОБСЄ і ООН щодо зазначеного питання.

Президент України закликав співрозмовника задіяти всі можливі механізми ОБСЄ, щоб звільнити українських політв'язнів в Росії і Криму, а також заручників, що утримуються бойовиками в Донбасі.

Нагадаємо, що 5 вересня президент РФ Володимир Путін зазначив, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, однак вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування.

У відповідь на пропозицію глави Кремля МЗС України заявили, що розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі повинно бути погоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їх зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону.

Українські дипломати особливо підкреслили те, що військовослужбовці або громадяни країни-агресора не повинні потрапити до лав миротворців ООН.

Крім того, в МЗС України зазначили, що не може йти мови про отримання згоди на проведення миротворчої операції від незаконних збройних формувань, які діють на території ОРДЛО при підтримці.

Державний департамент США вважають, що миротворча місія ООН повинна бути розміщена по всій території конфлікту в Донбасі, а не тільки на лінії зіткнення.

США вважають, що така сила може захистити українців будь-якого етнічного походження і допомогти відновити суверенітет України.

Президент України Петро Порошенко сподівається на підтримку Ради безпеки ООН у питанні введення в Донбас миротворчої місії ООН.

За словами президента, він також сподівається на те, що відповідна українська ініціатива має всебічну підтримку.