UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обговорив з Ердоганом подальше співробітництво після референдуму в Туреччині

Лідери країн також торкнулися питань війни в Сирії та територіальної цілісності України.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Очільники держав обговорили перспективи подальшого співробітництва після проведення в Туреччині референдуму щодо розширення повноважень президента. Петро Порошенко також "відзначив завершення у Туреччині політичної кампанії щодо внесення змін до Конституції країни". Але не привітав Реджепа Таїпа Ердогана.

"Лідери обговорили подальші кроки з метою поглиблення стратегічного партнерства між двома державами. У цьому контексті вони відзначили важливість проведення у Києві Шостого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною", - йдеться у повідомленні прес-служби президента України.

Сторони також торкнулися нагальних питань регіонального та міжнародного порядку денного, зокрема розвитку ситуації в Сирії.

Крім того, під час розмови гарант подякував турецькому лідеру за незмінну підтримку Туреччиною незалежності та територіальної цілісності України.

Раніше повідомлялося, що в ОБСЄ вважають, що передвиборна кампанія була спотвореною на користь голосування "за". Рішення Виборчої комісії Туреччини дозволяє вважати дійсними бюлетені без спеціальних печаток та створило можливість для шахрайства на референдумі з конституційної реформи.

Раніше BBC повідомляло, що опозиція Туреччини не погоджується з результатом референдуму, зокрема через зарахування бюлетенів без спеціальних штампів. Тому вона вимагає перерахунку 60% бюлетенів. При цьому, у турецькому виборчкомі наполягають, що бюлетені без штампів були випущені відомством і тому є дійсними.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Згідно з даними державного інформагентства Anadolu, її прихильники з мінімальним відривом (51,4% проти 48,6%) здобули перемогу. Опозиція заявила про численні порушення під час голосування і про наміри оскаржити його результати в суді.

Ініціатори реформи пропонують внести 18 поправок до основного закону, які повинні суттєво розширити повноваження президента.