UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко нагородив посмертно 118 військових, загиблих в зоні АТО

Серед нагороджених посмертно є "кіборги" - захисники Донецького аеропорту.



Президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення державними нагородами 118 військовослужбовців, які загинули, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність держави, в тому числі – захисників донецького аеропорту.

"Нагороджені посмертно 118 воїнів Збройних сил України, які загинули в 2014-2015 роках, що проявили особисту мужність і високий професіоналізм, вірність військовій присязі. Серед нагороджених посмертно – захисники донецького аеропорту восени 2014 – в січні 2015 року. Рідним п'ятьох з них сьогодні президент вручив державні нагороди", - йдеться в повідомленні прес-служби глави держави в суботу, 16 січня.

При цьому президент сьогодні провів зустріч з сім'ями військових, загиблих в останні дні оборони нового терміналу міжнародного аеропорту. Ці військові донедавна вважалися зниклими без вісті.

"У ході зустрічі з сім'ями загиблих героїв глава держави підкреслив, що в народній пам'яті захисники аеропорту були і назавжди залишаться знаменитими "кіборгами" - безстрашними і непереможними українськими воїнами, які продемонстрували всьому волелюбний, жертовний і нескорений український дух і стали символом для всієї країни, прикладом для наслідування всіх військових. Саме завдяки їх героїчному наприклад, стійкості і мужності було відроджено бойову славу України", - сказано в повідомленні.

Читайте також: Порошенко нагородив військових, які затримали спецназівців ГРУ РФ

Раніше Генштаб ЗСУ озвучив офіційні втрати ВСУ за час АТО: загинули 2673 військовослужбовця, з них 1842 – під час виконання бойового завдання. Небойові втрати збройних сил склали 831 осіб.

Директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак в своїй статті для ZN.ua "Повний назад, або Алхімія військової реформи" висловлює точку зору, що найважливішим вектором реформування Збройних сил є перегляд принципів як озброєння, так і комплектування армії. На думку експерта, Україна могла б витратити на реформування армії не стандартні 5-7 років, а чотири роки, "визначивши етапи і випустивши програмні документи. розподіливши повноваження між гілками влади, створивши вертикаль управління ОПК з віце-прем'єр-міністром на чолі".