UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поранених моряків у "Лефортово" оглянули лікарі – ГСК

За словами секретаря Громадської спостережної комісії, українцям нібито видали необхідні ліки і мазі.

Переведених у слідчий ізолятор "Лефортово" українських поранених моряків оглянули лікарі і видали їм ліки, заявили співробітники Громадської спостережної комісії (ГСК) Москви. Сьогодні вони відвідали моряків, яких раніше виписали з лікарні СІЗО "Матроська тиша", передає "Інтерфакс".

"Під час перевірки "Лефортово" ми з колегами також відвідали трьох поранених моряків, поранення у них повністю затягнулися, стан здоров'я нормальний. Є невеликі скарги на залишкові явища після поранень, наприклад на ниючі болі, але їх вже оглянули лікарі і видали всі необхідні ліки та мазі, одному призначені уколи", - сказав секретар комісії Іван Мельников.

За його словами, поранених українців має відвідати й лікар-офтальмолог. Мельников додав, що самі моряки нібито оцінюють надану допомогу як задовільну. Секретар ГСК зазначив, що адміністрації СІЗО рекомендували вивезти українців для обстеження також до громадянської лікарні.

"Всі троє утримуються окремо, але з іншими сусідами по камері у двомісних нових відремонтованих камерах, де є гаряча вода, холодильник і телевізор. Як і годиться, кожного дня по годині вони гуляють", - додав Мельников.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил ЗСУ, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".