У разі стрімкого збільшення пацієнтів з коронавірусом, які потребують кисневої підтримки, у Києві може виникнути нестача кисню, повідомив міський голова Віталій Кличко. Він розповів, скільки ліжок із киснем вже заповнені в столиці.
«Кисень у місті поки є. Ми уклали попередньо договори з різними підприємствами на його постачання. Втім, у разі стрімкого збільшення кількості хворих, які потребують кисневої підтримки, - а сьогодні ліжок з киснем у столиці заповнено майже 75% - фахівці не виключають, що може виникнути проблема нестачі кисню», - написав Кличко у Facebook.
За його словами, сьогодні у Києві з 6050 ліжок, виділених для пацієнтів з COVD-19, 88% з них вже оснащені системою подачі кисню.
«Зазначу, що сьогодні міські лікарні щодоби використовують від 35 до 45 тонн кисню. За словами лікарів, це майже втричі більше, ніж під час попередньої хвилі вірусу. І це - колосальні обсяги», - додав Кличко.
Напередодні в МОЗ повідомили, що напередодні свою роботу відновили два найбільші виробники кисню в Україні, тому зараз його вистачає для всіх хворих на коронавірус. Про це на брифінгу розповів заступник голови МОЗ Олександр Комаріда, хоча вчора під час засідання міськради в Одесі було сказано, що у лікарнях міста ситуація з цим ще критична.
Україна почала закуповувати кисень у Польщі, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Також він стверджує, що в країні немає дефіциту кисню для пацієнтів з коронавірусом, а його потребують 80% госпіталізованих.