UA / RU
Підтримати ZN.ua

Попри карантин в Україні відкриють пляжний сезон – Ляшко

Заяви Ляшка про те, що солона вода і сонячні промені захищають від коронавірусу не відповідають дійсності.

В Україні цього літа дозволять відкрити пляжний сезон, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Санлікар, пояснив, що в морській та проточній воді важко заразитися COVID-19.

"У цьому сезоні ми зможемо купатися. Ми провели консультації з Інститутом епідеміології інфекційних захворювань Національної академії медичних наук. І фахівці підтвердили, що морська сіль спільно з ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби. Тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, напевно як і в інших країнах світу", - зазначив Ляшко під час брифінгу.

За словами головного санлікаря, попри те, що у прісні воді збудник коронавірусу може вижити, науковці вважають, що у річках із проточною водою інфікуватися достатньо важко.

"Це може бути тільки при близькому контакту", - додав Ляшко.

Пізніше експертне співтовариство висловило побоювання щодо заяви Ляшка, вказуючи на численні дослідження по COVID-19, згідно з якими ні ультрафіолетове випромінювання, ні морська солона вода не вбивають коронавірус.

Так, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, вірус COVID-19 може передаватися при будь-яких погодних умовах. Країни зі спекотним кліматом також повідомляють про численні випадки COVID-19, до того ж коронавірус зберігав свою активність при впливі температури вище 25 ° C.

У ВООЗ нагадують про іншу загрозу ультрафіолетвого впливу на шкіру - ризик меланоми. "Заохочуючи людей скоротити перебування на сонці, можна зменшити згубні наслідки для здоров'я", - відзначають експерти.

Ризик зараження через воду дійсно мінімальний, відзначають експерти, але не через склад води, а через меншу концентрації вірусу в воді.

Центр контролю та профілактики захворювань (CDC) пише про "відсутність доказів, що вірус, який викликає COVID-19, може поширюватися на людей через воду в басейнах, гарячих ваннах, санаторіях або на водних іграх". Також немає ніяких доказів, що полоскання соляними розчинами (а в контексті слів Ляшка саме про них йдеться) може захистити від зараження на коронавірус.

Фахівців більше бентежить не тільки вода, як фізична дистанція між людьми. Приймаючи рішення про відкриття купального сезону під час пандемії, потрібно покладатися не так на хімічний склад води, а на можливість людей уникати контактів між собою. А також дотримуватися правил особистої гігієни.

У сухому залишку: немає ніяких доказів, що можна заразитися коронавірусом через воду. А те, що солона вода з сонячним ультрафіолетом захищає від коронавірусу - це фейк.

Читайте також: Половина піщаних пляжів світу може зникнуть до 2100 року – вчені

Станом на 18 травня в Україні лабораторно підтвердили 18 616 тисяч випадків захворювання на коронавірус, з них за останню добу виявили 325 випадків. За час епідемії в Україні від ускладнень, викликаних COVID-19, померли 535 осіб, а видужали - 5276 осіб.

Згідно з прогнозами українських дослідників, до 20 травня в країні зберігатиметься "плато епідемії", коли щоденний приріст заражених коливатиметься від 300 до 500 осіб. Однак, вже в третій декаді травня число нових випадків має зменшитися.