UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поплавський заробляє мільйони на схемі з "клоном" держуніверситету культури

Ректор Нацуніверситету культури і мистецтв створив приватний вуз, фактично "клон" державного. Студенти перші три курси навчаються саме в ньому, за що платять чималі гроші. Проте по факту навчання проходить саме на базі державного вишу, який через таку схему недоотримує десятки мільйонів щороку.

© Слідство.Інфо
© Слідство.Інфо
© Слідство.Інфо
© Слідство.Інфо
© Слідство.Інфо
© Слідство.Інфо
© Слідство.Інфо

Народний депутат, ректор державного Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський створив приватний університет, студенти якого де-факто вчаться в державному виші. Така схема дозволяє заробляти на приватному виші щороку більше 20 мільйонів гривень.

Студенти, які офіційно юридично зараховані до приватного КУКу, на 100% впевнені, що в кінці навчання отримають диплом Київського національного університету культури і мистецтв.

Вірогідно, зазначають журналісти, схема працює так: студентів-контрактників зараховують до приватного КУКу, хоча насправді вони вчаться на базі державного вишу. Після третього курсу їх відраховують з КУКу і переводять на контракт до Національного університету культури та мистецтв, де вони і отримують відповідні дипломи, йдеться у сюжеті "Слідства.Інфо".

Засновником Приватного вищого навчального закладу "Київський університет культури" є ТОВ "Укрконцерт", яке в свою чергу заснували ректор держуніверситету Михайло Поплавський та його син Олександр Поплавський.

Скільки грошей може принести така схема з двома ВИШами – приватним та державним? Наразі встановити остаточні суми неможливо. Але якщо взяти офіційну вартість навчання на найдешевшій спеціальності (4500 грн у 2011 році), то зрозуміло, що державний університет недоотримує від такої схеми з "клоном" десятки мільйонів гривень щороку.

Варто зазначити, що у приватного "Київського університету культури" немає навіть власного сайту.

За юридичною адресою університету, яка вказана в установчих документах, виш знайти не вдалося. Як, у принципі, і за рештою адрес, де мали б бути його корпуси.

Перші два корпуси – на Чигоріна, 20 та Щорса, 36 – КУК нібито орендував у Фонду держмайна. Проте натомість там знаходиться Київський національний університет культури і мистецтв.

Ще два приміщення на Щорса 36б та в, згідно зі Свідоцтвами на право власності, належать безпосередньо КУКу. Проте в реальності замість них – в центрі Києва на Печерську - дві елітні висотки.

Остання акредитація приватного КУКа, як називають "Київський університет культури" в народі, датована червнем 2010-го року. У січні 2014-го ВИШ отримав продовження ліцензії. Обидва документи підписані екс-міністром освіти і науки Дмитром Табачником.

В кінці жовтня цього року Міносвіти на прохання самого ж КУКа зібралося провести чергову акредитаційну експертизу (перевірку кожної спеціальності, яку необхідно проходити кожні п'ять років, інакше виш можуть позбавити ліцензії). Проте експертна комісія МОНу так і не знайшла виш.