Через війну, яку розпочала Росія, багато наших громадян перейшли на українську мову. Під час розмови деякі українці роблять помилки, вживаючи русизми або суржикові слова. Зокрема, часто можна почути слово "кульок". Видання "Освіта 24" розповіло, які слова треба вживати замість нього.
Як українською назвати "кульок"
Слово "кульок" можна знайти у словниках, але все ж варто його замінити іншими – українськими милозвучними відповідниками.
Читайте також: Без суржика: як сказати «бомж» українською
Зокрема, мовознавці радять слова "кульок" уникати, адже воно запозичене з російської мови.
При цьому рекомендують вживати такі слова і похідні від них:
- Торбинка;
- Торба;
- Пакетик;
- Мішок;
- Мішечок.
Цікавим є те, що в Академічному тлумачному словнику української мови є слово "кулик", але воно має три значення:
- "Зменш. до куль. На покрівлі дома чорніли дірки, стриміли розкудлані кулики, підняті вітром (Нечуй-Левицький, III, 1956, 92); — Полола і копати помагала [Галина Петрівна]. А недавно кулики на полі розставляла (Павло Автомонов, Коли розлучаються двоє, 1959, 124)".
- "Маленький мішечок. На вітряку її чекав кулик заробленого зерна, і він мав сильнішу владу над нею, аніж уся передвесняна краса (Михайло Стельмах, I, 1962, 151)"
- "Кулик. Невеликий болотяний птах з довгими ногами та довгим дзьобом. Усякий кулик до свого озера привик (Українські народні прислів'я та приказки, 1955, 278); В цей буденний робочий день на Дінці було безлюдно, і на піщаних плесах тепер гуляли, пересвистуючись, маленькі сірі кулики (Вадим Собко, Звичайне життя, 1957, 192); * У порівняннях. Чого так сильно зажурився... Зовсім охляв і занудився, Мов по болотові кулик? (Іван Котляревський, I, 1952, 107); – Що се, — кажу, – пане Якове, надувсь, мов кулик на вітер? (Марко Вовчок, I, 1955, 70)"
Раніше ми писали, як українською правильно сказати "насморк".