UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 80 українських медиків померли від COVID-19, чверть заразилась на роботі

У МОЗ тривалий час блокували закупівлю костюмів біозахисту.

В Україні від ускладнень коронавірусної хвороби померли 84 медпрацівники, чверть з них заразилась на робочому місці, повідомляє народна депутатка Галина Третьякова («Слуга Народу») із посиланням на дані Фонду соціального страхування.

«Станом на 29.08.2020 надійшли повідомлення по 84 смертельним випадкам медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, пов’язаних з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19... Завершено розслідування по 54 випадках: 20 пов’язані з виробництвом, 34 не пов’язані», - пише Третьякова у Facebook.

Розслідування щодо обставин інфікування 30 людей триває.

Родини 11 медиків зможуть отримати виплати від держави, передбачені законом про обов’язкове державне  страхування – по 210 тисяч гривень кожна. Десять сімей вже отримали гроші, додає Третьякова.

Дев’ять родин отримають по 1,5 мільйона гривень у рамках закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ним коронавірус віднесено до професійних хвороб медпрацівників, тож у разі смерті родина отримує страхову виплату у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму).

«По 2 актах – готуються фінансові документи на виплату. По 1 акту – ніхто не звернувся за виплатами. Ведеться робота щодо пошуку членів сім’ї. Ще по 3 потерпілим – відсутні члени сім’ї у розумінні положень Сімейного кодексу України. Але ведеться відповідна робота з членами родини для збору відповідних документів та можливості проведення виплат», - підсумувала депутатка.

Читайте також: Медикам підвищать зарплати з 1 вересня

Нагадаємо, медикам, які беруть участь в боротьбі з коронавірусом в Україні влада обіцяла надбавки до зарплати в 300%. Однак  у квітні з цим почалися проблеми. Спочатку ішлося про те, що виплати мають бути за фактично відпрацьований час, однак згодом у МОЗ змінили думку та заявили, що жодних пропорційних виплат не буде – отримати гроші повинні всі.

Кошти взяли зі спеціальної субвенції на підтримку психоневрологічних та туберкульозних лікарень, наркологічних диспансерів, служб крові, судмедекспертизи, дитячих будинків і МСЕП.

«Коли ця постанова готувалась, міністр особисто запевняв мене, що звернеться до Мінфіну, той доллє гроші в постанову, і заклади, на які було заплановано ці кошти, не постраждають. Але цього не відбулось», - розповіла гендиректорка Директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова

Таким чином, ситуацію навколо психіатричних та туберкульозних лікарень розхитали штучно. Навіщо – читайте в інтерв'ю Оксани Сухорукової «Медреформа. Розтяжка президента», з якою для ZN.UA поспілкувалася Алла Котляр.