UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 45% українців ставляться негативно до сусідньої країни-члена ЄС

Соціологи розповіли, до яких країн-сусідів громадяни ставляться позитивно.

Польща є лідером за рівнем позитивного ставлення громадян України до сусідніх країн. 66% українців ставляться до Польщі позитивно, лише 8% – негативно, а 22% опитаних громадян говорять про нейтральне ставлення, свідчать результати опитування Фонду "Демократичні інціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Водночас 51% респондентів вважають, що населення Польщі позитивно ставиться до України, і лише 13%  відповіли – що негативно.

Читайте також: У ЄС хочуть позбавити Угорщину права голосу, аби схвалити 50 млрд євро для України – Financial Times

Опитані громадяни найгірше ставляться з-поміж сусідніх держав  (Росія не була включена до цього переліку) до Білорусі – 78%,  причому більшість із них (58%) – однозначно негативно. Нейтрально ставляться до Білорусі 12% та лише 5% – позитивно.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова

Переважна більшість громадян переконана, що і населення Білорусі ставиться до України негативно (61%, з яких 41% – однозначно негативно). У позитивне ставлення білорусів до України вірять лише 7% українців.

"Позитивне ставлення у структурі суспільної думки переважає як до Молдови (49,5% проти 8% негативного), так і до Румунії (47% проти 9%, відповідно). Нейтрально ж до обох країн ставляться по 38% українців", - йдеться в повідомленні.

По 38,5% громадян ставляться  позитивно й нейтрально до Словаччини. Натомість Угорщина є єдиною сусідньою країною-членом ЄС, щодо якої переважає негативне ставлення відносної більшості громадян (46%). До Угорщини ставляться нейтрально  27%, а позитивно — 21%.

В Україні 37% громадян вважають, що угорське населення ставиться  до України негативно, 17% — позитивно, 29% – нейтрально.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.