UA / RU
Підтримати ZN.ua

Померла мати кримськотатарського політв'язня Ахтема Чийгоза

Адвокат Чийгоза закликав російську владу "проявити гуманізм" і дозволити його підзахисному взяти участь у її похороні.

Померла Аліє Чийгоз, мати незаконно утримуваного окупаційною "владою" Криму Ахтема Чийгоза.

Про смерть матері заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу повідомив журналіст "Нової газети" Антон Наумлюк.

"Померла Аліє Чийгоз, мама Ахтема Чийгоза", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Аліє Чийгоз хворіла на рак у неоперабельній стадії, раніше "суд" анексованого Криму заборонив Ахтему Чийгозу попрощатися з важкохворою матір'ю.

У свою чергу адвокат затриманого, Микола Полозов, закликав російську владу проявити гуманізм і дозволити його підзахисному взяти участь у жалобних заходах, які відбудуться сьогодні.

"Я звертаюся до Верховного комісару ООН з прав людини Зейд аль-Хуссейна, голові Організації з безпеки і співробітництва в Європі Себастьяна Курца, міністра закордонних справ Російської Федерації Лаврова Сергія Вікторовича, міністра закордонних справ України Клімкіна Павла Анатолійовича. Я звертаюся до уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Москалькової Тетяни Миколаївни, голови Ради при президентові Російської Федерації з розвитку громадянського суспільства і прав людини Федотова Михайла Олександровича, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лутковської Валерії Володимирівни. Прошу вас надати максимальне сприяння в реалізації можливості Ахтема Чийгоза взяти участь у похороні його матері, який відбудеться сьогодні", - написав Полозов на своїй сторінці в Facebook.

Кримський татарин Ахтем Чийгоз, затриманий за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014, звинувачується в організації масових заворушень.

26 лютого 2014 року в будівлі Верховної ради АРК у Сімферополі сталися зіткнення між учасниками мітингу кримських татар (більше п'яти тисяч чоловік) і мітингу проросійських сил (близько 1,5 тисячі). Тоді на сесії Верховної Ради АРК намагалися поставити питання з розмитим формулюванням про ситуацію в Криму, проте в залі не було кворуму (зареєструвалося лише 40 депутатів зі 100).

Наступної ночі будівлю Верховної Ради АРК було захоплено російським спецназом.