UA / RU
Підтримати ZN.ua

Полторак розповів про наявність в армії людей, які вважають РФ хорошим сусідом

Найбільша кількість людей з радянським мисленням серед тих, хто не бував на фронті, зазначив міністр оборони.

У Збройних силах України крім російських агентів, є люди, які досі вважають Росію "братом і добрим сусідом", заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв'ю BBC Україна. За його словами, найгіршою ситуацією в армії є наявність людей з радянськими поглядами, однак серед тих, хто побував на фронті їх дуже мало.

На питання про те, як впливає фактор російських родичів у армійських чиновників та чи стежать за цим, Полторак відповів: "Великий шлях ми хочемо пройти дуже швидко. У нас ще чотири роки тому міністр оборони був громадянином Росії (Павло Лебедєв, який був міністром з 2012-го до лютого 2014-го, - ред.). А сьогодні хочемо, щоб не було російських агентів - звичайно, вони є. Ми проти них працюємо і позбавляємося".

Він також додав: "Що стосується призначень - ми всі вищі посади перевіряємо. Але неможливо звільнити всіх, хто має родичів в Росії. І думаю, це було б не зовсім правильно, - так ми повернемося до Радянського Союзу".

Полторак також додав, що під час призначення на високі посади всі проходять процедуру на поліграфі, для чого було створено окреме управління. За його словами, зараз російських агентів в армії стало "набагато менше".

"Агента можна виявити і прийняти певне рішення. Набагато гірше, коли людина на службі, хоча і не є агентом РФ, але її погляди залишилися на рівні Радянського Союзу. Тут треба працювати з особовим складом, пояснювати. Серед тих, хто був на фронті, дуже мало таких людей. А серед тих, хто жодного дня там не був, ще зустрічаються ті, хто вважають, що Росія - це брати і добрі сусіди", - сказав міністр.

Раніше в Міноборони повідомили про те, що начальника штабу – першого заступника командувача Військово-морських сил ЗСУ Романа Гладкого звільнили через неналежне виконання службових обов'язків.

Напередодні в ЗМІ з'явилася інформація, що дружина Гладкого має російське громадянство, а його родина два роки після початку війни продовжувала жити в окупованому Криму. У Міноборони запевнили, що "припущення деяких ЗМІ про інші причини звільнення не відповідають дійсності".