UA / RU
Підтримати ZN.ua

Полторак проти скасування призову на строкову службу

Заклики до скасування призову на строкову службу міністр назвав популістськими та безвідповідальними.

Строкова служба дозволяє готувати мобілізаційний ресурс, і лише небагато країн можуть дозволити собі повністю відмовитися від призову в армію, заявив міністр оборони Степан Полторак.

"Ви знаєте, такі експерименти ми вже проводили, коли скасовували призов на строкову службу, але це призвело до того, що у нас практично ціле покоління чоловіків виявилося не готовим до захисту своєї країни", - сказав він в інтерв'ю агентству "Українські новини".

Як зазначив міністр, готувати молодих чоловіків для захисту своєї країни необхідно. "Тому моє глибоке переконання, що заклик скасовувати не потрібно", - сказав він.

При цьому Полторак вважає правильним збільшення віку призову з 18 до 20 років: "Це вже не школяр, а сформована особистість".

"Звучать різні популістські заяви із закликами скасувати призов і перейти на контрактну армію. По-перше, контрактна армія ніколи не виграє війну. У будь-якому випадку, під час активної фази ведення бойових дій ми будемо змушені вдатися до призову, мобілізації. Контрактна армія є основою для великої армії у разі війни, але робити заяви, що завтра необхідно всіх перевести на контракт, – це безвідповідально. Це зробити дуже складно", - сказав він.

У серпні 2015 року Петро Порошенко заявив, що в Україні повинна бути створена професійна контрактна армія, але в умовах збереження військової загрози з боку Росії не можна відмовлятися від призову, тому нинішня шоста хвиля мобілізації, швидше за все, не буде останньою.

Директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак в своїй статті для ZN.UA "Повний назад, або Алхімія військової реформи" висловлює точку зору, що найважливішим вектором реформування Збройних сил є перегляд принципів як озброєння, так і комплектування армії. На думку експерта, Україна могла б витратити на реформування армії не стандартні 5-7 років, а чотири роки, "визначивши етапи і випустивши програмні документи, розподіливши повноваження між гілками влади, створивши вертикаль управління ОПК з віце-прем'єр-міністром на чолі". Армія, укомплектована професіоналами і оснащена новітніми системами озброєння, включаючи високоточні, могла б допомогти Україні перетворитися в "європейський Тайвань".