Західні університети щороку заманюють все більше українських випускників безкоштовним навчанням і навіть ліжками замість парт, повідомляє ТСН.
Найбільшою популярністю користуються польські виші. Тут, за даними Польського посольства, зараз навчаються дев'ять з половиною тисяч українських студентів. І третина з них - безкоштовно. Це - ті, хто має польську кров, а також отримали стипендію польського уряду.
Поляки заманюють до себе прозорістю і можливостями. Студентів приваблює комфортний побут у гуртожитках. Стипендії у Польщі коливаються від 750 до 1500 злотих (1850-3750 грн - ред). Цих грошей вистачає на харчі, транспорт і навіть деякі розваги. З неї ж платять за гуртожиток.
І головне - це європейська система освіти. Наприклад, більшість викладачів працюють за фахом. А тому можуть дати значні практичні знання.
Сюди їдуть і роботодавці з інших країн ЄС з грошима. Отже, польські виші отримують значну частину коштів від роботодавців. В українських вишах такі прецеденти теж є, але вони поодинокі. За найскромнішими підрахунками Центру дослідження суспільства, в цьому році українські студенти відвезли в Польщу разом з побутовими витратами понад 360 млн грн. Але найголовніше, поїхали самі і навряд чи повернуться назад.
Як повідомляло DT.UA, в Україні протягом декількох років найпопулярнішими вишами залишаються Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" та Київський національний університет ім. Т.Шевченка. Зберегли провідні позиції Харківський національний університет ім. В.Каразіна, Національний університет "Києво-Могилянська академія", Національний медичний університет ім. О.Богомольця, які входять у п'ятірку лідерів.
Для цих університетів характерне поліпшення показників за всіма напрямками діяльності - розвитком навчально-наукової бази, нарощуванням дослідного потенціалу, підвищенням якості підготовки студентів, розширенням міжнародного співробітництва, залученням талановитої молоді (кількість абітурієнтів, які закінчили школу з золотою медаллю і мали нагороди різних олімпіад, досягає 50%). Випускники цих університетів користуються на ринку праці високою репутацією. !zn
Читайте також:
Опубліковано рейтинг 200 найкращих університетів України
Випускникам шкіл дозволили вступати до вишів відразу на другий курс