UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща лідирує за популярністю серед українських заробітчан

Українці в цілому задоволені рівнем оплати праці в країнах ЄС і хотіли б знову поїхати на заробітки.

Серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, найбільше виїжджали на роботу до Польщі - 36%, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали в Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта - в інших країнах, в основному, Західної Європи, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

При цьому майже 30% респондентів відмовилася відповідати на це питання.

Більшість опитаних задоволені рівнем заробітку, який одержували, працюючи за кордоном (19% - дуже задоволені, 62% - швидше задоволені). Найбільше незадоволених розміром заробітку на Сході країни.

Третина (31%) опитаних особисто стикалися з невідповідністю між заявленими умовами працевлаштування і тими, що отримали на місці роботи за кордоном, 58% - не стикалися, 11% - не відповіли на це питання.

Соціологічна група "Рейтинг"

35% опитаних працювали за кордоном офіційно, 61% - неофіційно, 4% - не відповіли.

Більшість (71%) заробітчан хотіли б у майбутньому знову працювати за кордоном, 11% - швидше не хотіли б, 5% - однозначно не хотіли б, 13% - не визначилися.

Найбільша кількість респондентів хотіли б працювати в Німеччині (23%) та Польщі (22%), близько 10% - в Італії, США, Англії, на 6-7% - у Чехії та Росії. 18% не визначилися.

Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено серед 436 респондентів, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 5%.

Раніше видання Gazeta Wyborcza писало, що Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан після скасування віз для громадян України. Безвізовий режим означає, що більше людей зможе безперешкодно подорожувати по Європі, хоча і не дає безперешкодний доступ до європейського ринку праці. Однак, ті, хто зараз працює в Польщі, можуть вирішити перебратися в більш багаті країни Західної Європи. Українські портали праці рясніють пропозиціями з Німеччини, Австрії та Чехії.