Ставлення українців до введення миротворчих сил на території "ДНР" та "ЛНР" серед громадян переважно позитивне (59%). Найменш прихильно ставляться до цього на Сході (47% підтримують таке рішення), найбільш прихильно – на Заході (70%) та у Південному регіоні (64%), йдеться в спільному опитуванні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології.
Водночас близько половини українців вважають, що досягнути миру на Донбасі можна шляхом міжнародного дипломатичного тиску на РФ, посилення режиму санкцій на якісно вищому рівні, застосування міжнародних правових механізмів (29%) та через зміцнення економічної і військової потужності Української держави (21%).
Такі думки найбільше поділяють на Заході (70%) та в Центрі (57% відповідно). У Східному ж регіоні 53% думають, що досягнути миру на Донбасі можна шляхом перемовин з місцевими політиками, визнаючи "ДНР" та "ЛНР" як легітимні державні утворення (24%), та шляхом переговорів з Москвою, погоджуючись на автономію Донбасу та забуваючи про Крим (29%).
Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року на територіях, що контролюються Україною серед 2041 респондента. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Такоже про дані опитування жителів ОРДЛО та їхнє бачення ситуації читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".