UA / RU
Підтримати ZN.ua

Половина українців довіряють соцопитуванням, не довіряють - 14%

Відомим соціологічним службам довіряють значно більше, ніж уряду, президенту або українським ЗМІ.

Половина громадян України (50%) довіряють даним соціологічних організацій, які вже давно працюють, 14% - не довіряють, інші не мають думки з цього приводу, свідчать дані опитування КМІС, проведеного в грудні 2016 року.

Рівень довіри до соціологічних досліджень за рік не змінився, рівень недовіри трохи підвищився, тому баланс довіри і недовіри (відсоток тих, хто довіряє, мінус відсоток тих, хто не довіряє) трохи зменшився (з 40% до 36%) у порівнянні з аналогічним дослідженням грудня 2015 року.

"Ситуація з довірою до даних соціологічних досліджень останні десять років виглядає досить стабільною: половина населення довіряє соціологам. Хотілося б краще; ми навряд чи переконаємо ті 14%, які не довіряють соціологам, але можна було б переконувати ті 35%, що не визначилися у своєму ставленні. Але у порівнянні з невисокою довірою до багатьох соціальних інституцій це ще непогано", - прокоментував генеральний директор КМІС, професор НаУКМА Володимир Паніотто.

КМІС

Київський міжнародний інститут соціології ровів власне опитування з 2 грудня по 12 грудня 2016 року серед 2040 респондентів в Україні окрім окупованих територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, що даними опитування КМІС, найбільше українці довіряють церкві – баланс довіри становить 39,7. Баланс недовіри до українських ЗМІ становить -17,2 пунктів.