UA / RU
Підтримати ZN.ua

Половина українців підтримує держдопомогу жителям ОРДЛО - опитування

Соціологи з'ясовували ставлення українців до деяких правозахисних викликів, пов'язаних із війною в Донбасі.

Понад половина опитаних українців (53%) висловилася за відновлення транспортного сполучення і повноцінних зв'язків із жителями тимчасово окупованих територій України.

Ще майже 23% вважають, що потрібно зберегти чинний стан справ: уряд забезпечує підтримку жителів окупованих районів, але економічна і транспортна блокади залишаються, свідчать дані опитування КМІС, проведеного на замовлення Програми розвитку ООН в Україні.

Вісім відсотків респондентів висловилися за повну блокаду окупованих територій, йдеться в прес-релізі ПРООН.

Соціологічне опитування було спрямоване на з'ясування ставлення українців до певних правозахисних викликів, пов'язаних з війною в Донбасі. Вкрай важливо, щоб у ці складні часи толерантність і повага до прав людини ставали підґрунтям для будь-яких рішень, наголосила постійна представниця Програми Дафіна Герчева.

«Пандемія стала для нас додатковим поштовхом, щоб з більшою турботою і солідарністю ставитися до всіх співгромадян і нікого не залишити без уваги. Результати дослідження свідчать, що половина українців прагнуть саме до цього », - зазначила вона.

Жертвами війни жителів ОРДЛО вважають 55% опитаних українців, на їхню думку, українці в окупації потребують всебічної підтримки держави. 19% респондентів відзначили, що жителі непідконтрольних територій такі ж громадяни України, і не потребують додаткової підтримки.

Ще 11% вважають, що уряд України не повинен підтримувати цих людей, оскільки вони самі прийняли рішення залишитися в окупації, відзначає «Інтерфакс-Україна».

Українців також запитали, кого потрібно притягати до кримінальної відповідальності за співпрацю з окупаційними адміністраціями «Л-ДНР»: 53% респондентів вважають, що тих, хто вчинив військові й інші тяжкі злочини, якщо їхня провина буде доведена в суді; 22% - тих, хто обіймав керівні посади у них; 7% вважають всіх жителів ОРДЛО потенційними колаборантами; 3% - що ніхто.

Майже 59% українців підтримують членство України в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі. Ще 24% не знають, що таке МКС, а 9% висловилися проти членства, стільки ж українців вагалися з відповіддю на питання.

Читайте також: «Особливий статус» Донбасу: у Зеленського допустили винесення питання на референдум

Дослідження проводилося КМІС у травні-червні 2020 року. Опитування проведене на замовлення ПРООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Опитування проводилося у всіх областях України, крім тимчасово окупованих Донбасу і Криму. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.