Полонених українців, яких російські прикордонники захопили в Керченській протоці і заарештували в окупованому Сімферополі, вивозять до Москви. Імовірно, українців вивозять до слідчого ізолятору Лефортово, передає "Крим.Реалії".
Зазначено, що дану інформацію повідомив кримськотатарський активіст Наріман Джелял, а пізніше підтвердили адвокати Джеміль Темишев, Еміне Авамілєва, і Айдер Азаматов.
У свою чергу російський адвокат Микола Полозов, який має намір виступити захисником капітана другого рангу малого броньованого артилерійського катера "Бердянськ" Дениса Гриценка, заявив про те, що поки тільки уточнює відповідну інформацію.
У той же час поранених полонених українців з окупованої Керчі перевезли в Сімферополь.
Раніше росЗМІ повідомили про те, що трьох поранених полонених українців нібито виписали з лікарні в окупованій Керчі.
Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування".
Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення. Зазначимо, що спочатку українська сторона заявляла про шість поранених, проте пізніше перша заступниця спікера Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що поранення отримали чотири моряка. У свою чергу Росія стверджує, що поранених українців тільки троє.
Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.
Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.