UA / RU
Підтримати ZN.ua

Політв'язень Айвазов заявив під час судового засідання у Ростові про тортури та погрози

Співробітники ФСБ влаштували Айвазову фіктивний розстріл.

Політв'язень у справі другої сімферопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір" Раїм Айвазов заявив в суді про тортури з боку співробітників ФСБ і погрози вбивства.

Айвазову пропонували обмовити інших фігурантів "справи", пише Кримська солідарність на сторінці в Facebook.

Політв'язень Айвазов розповів, що коли він перетинав пункт пропуску на адмінкордоні з тимчасово окупованих Кримом з метою потрапити на материкову частину України, його затримали співробітники ФСБ, після чого вивезли в поле, де імітували розстріл.

"Вони вивезли мене в поле, імітували розстріл, тобто погрожували вбивством і розправою, говорили, що ніхто мене не знайде, якщо я не буду давати свідчення на інших учасників справи", - повідомив Айвазов.

У відділі ФСБ на нього чинили моральний і фізичний тиск. За словами Айвазова, "дуже багато страху навів" адвокат за призначенням Олег Глушко, під тиском якого Айвазов дав свідчення на інших учасників "справи".

Адвокат Марія Ейсмонт повідомила, що спецслужби застосовували до нього моральний і фізичний тиск.

Спочатку політв'язню Раїму Айвазову потавили другу частину статті 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації), але пізніше перекваліфікували звинувачення з частини другої на частину першу статті 205.5 КК РФ (організація терористичної діяльності), що має на увазі термін ув'язнення аж до довічного позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Читайте також: Держдеп США нагадав, що Крим - це Україна і закликав Росію негайно припинити окупацію півострова

Захист вважає, що дане рішення слідства пов'язано з відмовою її підзахисного від свідчень.

Слідство стверджує, що перекваліфікація звинувачення пов'язана з первинними показаннями Айвазова, від яких він відмовився згодом.

Адвокат Ейсмонт повідомила, що в травні 2019 року подала заяву на ім'я голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна про "скоєння злочину проти її підзахисного", але за підсумками перевірки було вирішено відмовити в порушенні кримінальної справи. Захисниця оскаржила це рішення.

17 березня 2020 роки так званий Кримський гарнізонний військовий суд вирішив, що відмова була законною і його не слід скасовувати. 27 березня 2020 Ейсмонт відправила по пошті ще одну скаргу в порядку статті 125 КПК України на незаконну відмову в порушенні кримінальної справи на розгляд судової колегії у кримінальних справах Південного Військового окружного суду в Ростові-на-Дону.

В ніч з 16 на 17 квітня 2019 року Айвазов був затриманий ФСБ при перетині адмінкордону на КПВВ "Каланчак". Пізніше Айвазов зв'язався з рідною сестрою і повідомив, що він затриманий співробітниками ФСБ. Йому закидають статтю 205.5.2 частину другу КК РФ і включають до складу кримінальної справи, пов'язаної з 25-ю затриманими кримськими татарами.

Раніше повідомлялося, що українського політв'язня Олега Приходько засудили до 5 років колонії суворого режиму з відбуванням 1 року в тюрмі, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова. Омбудсмен засудила незаконний вирок.

Вона додала, що російський суд частково задовольнив вимоги прокурора Сергія Айдінова.

Також повідомлялося, що відновлення судових засідань по фальсифікованій справі проти кримського татарина Едема Бєкірова є нічим іншим, як продовження політичного переслідування з боку РФ, заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова. Окупанти звинувачують громадянина України в "зберіганні та перевезенні вибухових речовин".

Вона нагадала, що 22 січня підконтрольний Кремлю "Центральний районний суд в м Сімферополь" відновив розслідування провадження щодо Едема Бєкірова. При цьому 5 лютого "суд" прийняв рішення про проведення "заочного" судового розгляду. На першому "заочному судовому засіданні" 19 лютого 2021 року згадана справа розглядали по суті та оголосили безпідставне обвинувальний висновок. Наступні засідання призначені на 4, 9 та 10 березня 2021 року.