Український політв'язень Павло Гриб заявив у російському суді про те, що замість ключового свідка Тетяни Єршової, виступала інша дівчина, а листувалися з ним від її імені російські силовики. Раніше подруга Єршової частково відмовилася від своїх показань, заявивши що Гриб і її приятелька не планували теракт.
У п'ятницю, 18 січня, українець зачитав заяву, в якій зазначається, що переклад листування з Єршовою з української мови "вкрай низької якості", а скріншоти листування зовсім відсутні. Гриб підкреслив, що це все "сформувало певне упередження обвинувачення й суду", передає "Кавказский узел".
"У січні 2017 року на сайті "ВКонтакте" на грунті захоплення закордонним мультсеріалом My Little Pony я познайомився з мешканкою Сочі Краснодарського краю, яку звали Вікторія. Я спілкувався з нею українською мовою. Вікторія сказала, що у неї є подруга Тетяна (Єршова)", - розповів Павло.
За його словами, пізніше Єршова запропонувала йому продовжити спілкування у Skype. Сам Гриб не хотів реєструватися в Skype і скористався акаунтом знайомого Павла Капіноса, з яким також подружився у "ВКонтакте".
Політв'язень висловив переконання, що в червні - серпні 2017 року від імені Єршової з ним спілкувалися вже російські силовики, від її імені вони домовилися з ним зустрітися у Гомелі і вимагали фотографії.
"Я переконаний, що справжня Єршова не була на зустрічі в Гомелі і в суді. Все це робилося (силовиками, - ред.), щоб розправитися зі мною, позбавивши свободи і медичної допомоги у СІЗО", - заявив Гриб.
Він також розповів про побиття під час затримання в Білорусі. За його словами, зустріч була призначена у буферній зоні на білорусько-українському кордоні, однак останнього дня місце зустрічі було змінено на Гомель.
"Можливо, мати Єршової і якась дівчина зустрілися зі мною в Гомелі. Після зустрічі я пішов на автовокзал, щоб повернутися в Чернігів, однак мене зустріли невідомі люди. Їх було п'ять, накинули мені на голову капюшон. Мене посадили в мікроавтобус, вивезли в ліс, викинули там, потім з лісу привезли у відділ (силової структури, - ред.) на автозаку. До мене застосовували фізичну силу, забрали документи і зворотний квиток", - розповів Павло.
За словами українця, в лісі його били ногами, а вже у відділі погрожували повісити на шведську стінку догори ногами. Він зазначив, що затримання було оформлено після того, як силовики добилися "формального визнання".
Нагадаємо, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав у Гомель для зустрічі з росіянкою, з якою познайомився в соцмережах. Про зникнення сина заявив відставний офіцер Державної прикордонної служби України, військовий капелан Ігор Гриб.
За невстановлених обставин Гриба вивезли на територію Росії, де відправили до СІЗО Краснодара за звинуваченням у нібито організації теракту в школі в Сочі. Суд заарештував його на два місяця, пізніше термін утримання під вартою неодноразово продовжували.
Викрадений українець є особою з інвалідністю і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.