UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція затримала ветеранку через зовнішню схожість із "конвоїркою" "параду полонених" у Донецьку

З 2015 Вікторія Котеленець воювала в лавах «Правого сектора», її чоловік - офіцер Збройних сил України.

Поліція затримала в Києві ветеранку АТО/ООС через зовнішньої схожості з терористкою «ДНР», яка конвоювала українських військових на «параді полонених» в окупованому Донецьку влітку 2014 року. У вівторок, 19 січня, Вікторію Котеленець (позивний «Фортуна») затримали в Міністерстві ветеранів, куди вона прийшла, щоб оформити посвідчення учасника бойових дій.

Про затримання Вікторії Котеленець повідомили народний депутат від «Європейської Солідарності» Яна Зінкевич і доброволець Олена Білозерська у Facebook.

«Віка приїхала до Києва, щоб отримати в Міністерстві ветеранів посвідчення УБД. Там її і затримали. Далі відразу повезли в суд на обрання запобіжного заходу. Місце і час судового засідання, як і те, який суд обиратиме запобіжний, тримають в таємниці. Швидше за все, за станом на зараз суд вже відбувся. Що присудили - не знаю не лише я, але й близькі родичі Віки», - написала Білозерська.

Вона уточнила, що Вікторія воювала в лавах «Правого сектора», а її чоловік - лейтенант Збройних сил України. Подружжя виховує двох дітей, молодшій доньці - майже півтора року.

«Ми знаємо Віку з ранньої весни 2015 року, коли вона прийшла до нашого підрозділу, після того як втекла з окупованого Донецька», - повідомила Білозерська.

«Вікторію Котеленець підозрюють в тому, що вона нібито в так званій "ДНР"конвоювала українських полонених, коли "дирівці"в 2014 році влаштували той принизливий «парад», - уточнила вона.

Білозерська підкреслила, що починаючи з осені 2015 року Вікторію неодноразово допитували контррозвідники СБУ і «кожен раз переконувалися, що на фото не вона». Доброволиця зазначила, що в 2014 році Котеленець носила коротку стрижку, і у неї було темне волосся. А конвоїр з параду - бідявка з довшим волоссям.

«Вікторія Котеленець невинна і повинна бути на свободі», - підкреслила Білозерська.

«Ми всі добровольці, які були в «Правом секторі», знаємо її і її чоловіка також ветерана з 2014 року. Який до біса сепаратизм? У комісії з надання статусу УБД є представники всіх структур, наприклад МВС і СБУ. Тобто на етапі надання статусу ніяких претензій не було, а тепер раптово такі обвинувачення?», - обурилася Яна Зінкевич.

Читайте також: В ООН вважають "парад полонених" в Донецьку військовим злочином

24 серпня 2014 року терористи по «ДНР» провели в центрі Донецька колону з 50 українських військовополонених і цивільних заручників в супроводі озброєних конвоїрів.

Кілька десятків прихильників терористів вигукували на адресу українських військових образи, а потім розірвали кілька українських прапорів. Потім по вулиці проїхали поливні автомобілі комунального підприємства Донецької міської ради, які "вимивали вулицю після колони полонених".

Пропагандистська акція проводилася за сценарієм «Параду переможених» 17 липня 1944, коли по центру Москви провели кілька колон полонених німецьких солдатів і офіцерів. Спецоперація була спрямована на деморалізацію українців, провокацію розколу в Україні і ненависті до мешканців окупованого Донбасу, а також як інструмент тиску на президента України Петра Порошенка напередодні переговорів у Мінську.

У лютому 2020 року СБУ заочно оголосила підозру організаторам «параду» в Донецьку. Їм інкримінують участь в незаконних збройних формуваннях і жорстоке поводження з військовополоненими.