UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція розглядає кілька версій щодо причин виникнення пожеж на Луганщині

Одна із версій — це умисний підпал.

Правоохоронці розглядають три основні версії причини пожеж в Луганській області, повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко. У поліції також розповіли про наслідки пожежі. 

За попередніми даними, вогонь охопив близько 5 гектарів землі. У результаті загинули четверо місцевих жителів. Вогонь пошкодив та знищив понад сотню будинків. 

«Слідчі розслідують кримінальне провадження за частиною 2 статті 270 Кримінального кодексу України, це – порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, яке спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки”, - процитували Клименка у пресслужбі Нацполіції. 

За його словами, правоохоронці розглядають три версії причин займання:  

- вплив аномально високої температури повітря та погодних умов; 

- необережне поводження з вогнем сторонньою особою; 

- умисний підпал з хуліганських чи інших мотивів.  

“Однак остаточна причина буде встановлена лише після проведення комплексу необхідних експертиз. Основна задача наразі – врятувати людей, а також не допустити випадків мародерства. Ми створили додаткові мобільні групи поліцейських, котрі посилено патрулюють ці райони», - додав Клименко. 

Читайте також: Пожежі на Луганщині: Зеленський прибув до регіону, Аваков та Данілов вже в дорозі

Нагадаємо, пожежі в лісах Луганської області почалися в понеділок, 6 липня. Спочатку вогонь охопив близько 85 гектарів Боровського і Охтирського лісництв в Новоайдарському районі. 

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський і голова Луганської ОДА кажуть про п'ятьох загиблих, а не чотирьох, як про це повідомляють в поліції.

Президент Володимир Зеленський повідомив про те, що родини, які через пожежі втратили житло, отримають по 300 тисяч гривень. Також окремо кожному постраждалому мають виділити по 20 тисяч гривень допомоги.  

Раніше голова Луганської ОДА Сергій Гайдай заявив про те, що причиною лісових пожеж може бути підпал. Однак, за його словами, точного аналізу поки немає.