Національна поліція України, СБУ і Генеральна прокуратура виявили організоване злочинне угрупування (ОЗУ), яке спеціалізувалася на викраденні елітних автомобілів в кількох областях країни. Згодом ці авто пропонували повернути власникам, з яких вимагали викуп.
"Угруповання діяло в Києві, Львові, Хмельницькому, Житомирі, Івано-Франківській та Рівненській областях", зараз затримані "п'ятеро ключових фігурантів", повідомив у Facebook міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
"Організатором афери виявився киянин 1979 року народження, колишній курсант Академії внутрішніх справ України, виключений з вузу за вживання наркотиків. У кримінальному світі відомий фігурант, зокрема, на прізвисько "Карась" і "Псих", а за службовим правоохоронним баз проходить за вчинення злочинів майнового характеру, незаконне поводження зі зброєю та зберігання наркотиків. Маючи з підліткового віку кримінальний досвід і однокурсників, які зайняли посади в різних правоохоронних структурах країни, організатор банди налагодив зв'язки по обидві сторони закону", - повідомив міністр.
У схемі також брав участь колишній співробітник поліції Києва, який раніше займався розслідуванням викрадень автомобілів.
Аваков описав таку схему: "Один з організаторів дає наводку на знайомого власника авто VIР-класу. Виконавці переслідують вибраний автомобіль до повної його зупинки. Коли водій виходить з салону машини і направляється до під'їзду будинку, магазину, ресторану, поруч з ним на близькій відстані проходить один з виконавців - на вигляд звичайний перехожий, правда з портфелем-папкою в руках. Насправді - це спеціальне обладнання (вартість до 20 тисяч євро) для зчитування інформації з електронного ключа іномарки. Як тільки ключ прочитаний, інший виконавець, який знаходиться біля автомобіля жертви, отримує сигнал на спеціальний блок. Машина "бачить" нібито свій електронний ключ і відбувається розблокування. 20 секунд - і автомобілем керує злодій. Зазвичай викрадену машину відганяють у підготовлене неподалік гаражне приміщення, рідше - у віддалене місце".
Автомобілі повертали власникам за винагороду у розмірі 20 – 35 тисяч доларів США, проте "обігрували" цю аферу як допомога потерпілим власникам, які потім виявлялися навіть вдячні аферистам.
"Коло вдячних прихильників "благодійника" "Карпа" ширився серед діячів культури, спорту, підприємців, політиків, посадових осіб і навіть кримінальних авторитетів. Слава афериста росла, а разом з нею зростала кількість його потенційних "жертв".
"Банда викрадачів, налагодивши тісні зв'язки в судовій структурі, СБУ, серед діючих працівників поліції і відчуваючи свою безкарність, почала викрадати автомобілі навіть у державних посадових осіб, серед яких народні обранці та чиновники з Апарату Президента України. Тільки за останні роки зловмисники викрали на території Києва, Львова, Житомира, Хмельницького, Івано-Франківської та Рівненської областей десятки автомобілів престижного класу. Сума завданих ними збитків тільки за цей період становить десятки мільйонів гривень", - написав Аваков.