UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція встановила організаторів викрадення французського оператора під час анексії Криму

Зловмисники були членами "самооборони Криму".

Правоохоронці встановили особи чоловіків, які під час анексії Криму у 2014 році, організували викрадення та незаконно утримували оператора французького телеканалу CANAL+ Девіда Жофрійо, повідомив начальник Головного управління в АР Крим та м. Севастополі Віталій Стрижак. Зловмисники були членами незаконного збройного формування "самооборона Криму".

"Іноземний оператор висвітлював події на окупованому півострові. Під час відеозйомки захоплення бойовиками українських військових частин його викрали. Визволити з полону Девіда Жофрійо вдалося завдяки впливу міжнародної асоціації журналістів. Представники незаконного збройного формування "самооборона Криму" погодилися звільнити оператора в обмін на відзнятий матеріал",- повідомив Стрижак.

За даними правоохоронців, один із викрадачів був командиром "самооборони Криму", інший був його заступником. Окрім того, чоловіки керували діями незаконного формування під час захоплення будівлі Верховної Ради АР Крим та розгону проукраїнських активістів. У результаті розгону загинуло двоє осіб. Зловмисники також блокували та захоплювали будівлю Головного управління однієї з військових частин. За "зразкову службу" бойовики отримали медалі від представників окупаційної влади. Після анексії Криму підозрюваних відправили до Луганської області, де вони брали участь у бойових діях в складі незаконного збройного формування "ЛНР".

Чоловікам заочно оголосили підозру за ст.260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань), ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання про оголошення підозрюваних у розшук. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що за останні три місяці 16 учасникам незаконного збройного формування "самооборона Криму" повідомили про підозру за ознаками створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань.

Загалом, українські правоохоронці встановили понад 1300 осіб, які брали участь у діяльності "самооборони Криму". З них 217 особам повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Члени цього формування допомагали Російській Федерації анексувати Крим.