У день шостих роковин Одеської трагедії 2014 року для підтримання порядку у місті залучили понад півтори тисячі правоохоронців. Поліцейські проводять роз'яснювальну роботу з людьми та слідкують за дотриманням законодавства та карантину, повідомляє пресслужба Національної поліції Одеської області.
Через введений карантин, у місті заборонено проводити будь-які масові заходи з вшанування пам'яті загиблих в Одесі у 2014 році, поліція закликає містян "не провокувати конфлікт".
"Нагадуємо про передбачену ст. 436-1 ККУ кримінальну відповідальність за використання забороненої символіки комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів. Просимо громадян не порушувати закон, дотримуватися вимог карантину, не провокувати конфліктних ситуацій. Важливо пам'ятати, що сьогодні від свідомості кожного залежить не тільки мир і спокій у місті, а й стан епідемічної ситуації в регіоні", - йдеться в повідомленні.
У травні 2014 року, Крим вже був окупований Російською Федерацією, а на Сході відбувались бойові дії. Попри це, ситуація в Одесі залишалась відносно спокійною. 2 травня 2014 року у місті був запланований футбольний матч між одеським "Чорноморцем" і харківським "Металістом".
Вболівальники обох команд та про-українськи налаштовані одесити запланували на вечір того дня спільну ходу центральними вулицями Одеси. Однак, коли вони дійшли до Олександрівського проспекту, то піддалися нападу антимайданівців.
У масових заворушеннях брали участь декілька тисяч людей, внаслідок чого антимайданівців до місця їхньої дислокації – Куликового поля. Табір сепаратистів було спалено, а самі вони забарикадувалися у Будинку профспілок. У будівлі виникла пожежа, де загинули десятки людей.
Мер Одеси Геннадій Труханов оголосив 2 травня днем пам'яті загиблих в результаті трагічних подій, що відбулися 2014 року.