UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція попередила про незаконність оплати роботи агітаторів і спостерігачів

Законне фінансування виборчої кампанії можливе тільки в безготівковій формі.

У МВС нагадали про кримінальну відповідальність за оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах - такі порушення виборчого законодавства поліція буде кваліфікувати як підкуп виборця. Як заявив на брифінгу у вівторок в Києві радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко, порушенням законодавства буде і складання трудових угод для агітаторів.

"Ми хочемо нагадати всім учасникам виборчого процесу, що виборче законодавство не передбачає додаткової оплати членам комісій поза державним бюджетом. Сьогоднішнє виборче законодавство не передбачає, що є право виплати грошей спостерігачам та агітаторам під час виборчої кампанії. Спроби здійснити такі платежі нами будуть оцінюватися і кваліфікуватися за ст. 160 КК - підкуп виборця", - заявив Варченко.

Посилаючись на норми закону про вибори, Варченко нагадав про заборону будь-яких виплат за агітаційну роботу.

"Спроби скласти такі масові угоди, тисячами, десятками тисяч і таким чином здійснити підкуп виборця нами також будуть кваліфікуватися як порушення виборчого законодавства за ст. 160 КК -підкуп виборців", - додав він.

Таким чином, як пояснив радник глави МВС, законне фінансування виборчої кампанії – тільки з держбюджету або виборчого фонду в безготівковій формі.

"Якщо людина готівкою отримує якісь кошти за які-небудь послуги - це вже незаконно. У безготівковій формі мають право оплачуватися послуги та товари... виготовлення продукції, оформлення візуальної реклами, на радіо чи в газетах", - сказав він.

З початку президентської кампанії поліція зареєструвала 12 кримінальних проваджень, лише три з яких стосуються безпосереднього порушення виборчого законодавства. Більшість правопорушень, пов'язаних з політикою, було кваліфіковано як хуліганство.