UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція отримала вже понад дві тисячі повідомлень про мінування об'єктів інфраструктури

В окремих випадках "мінерів" затримують і навіть судять. Але більшість залишається безкарними - сучасні технології дають їм можливість залишитися невловимими

За сім місяців 2019 року поліція отримала 2043 заяв і повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об'єктів власності. Про це повідомили у департаменті інформаційно-аналітичної підтримки Національної поліції України.

Так, в січні органи Нацполіції отримали 46 заяв і повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності. У лютому - 89, у березні - 83. У квітні кількість різко збільшилася до 302. У травні зростання продовжилося - 478, а в червні - 784. У липні, за станом на 22.07.2019, поліція отримала 261 таку заяву і повідомлення.

Таким чином, з січня по липень поліція отримала 2043 таких заяв і повідомлень.

Нагадаємо, в Одесі затримали мінера: суд заарештував чоловіка за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності, а саме про мінування "Привозу" та універмагу в Одесі.

В 2018 році поліція отримала майже 2,5 тисячі неправдивих повідомлень про замінування. Дві третини з них - 1708 - стосувалося об'єктів у Харківській області. На другому місці опинився Київ (190 повідомлень), на третьому і четвертому - Львівська та Одеська області, де було зареєстровано 139 і 85 неправдивих повідомлень відповідно.

У цьому році кількість таких повідомлень рекордна, в Україні періодично "мінують" суди, станції метро, лікарні, дитсадки, ТЦ, вокзали, аеропорти і т. п. А залізничні вокзали і станції в Україні "мінували" вже понад 100 разів.