UA / RU
Підтримати ZN.ua

Покрова: традиції та молитви

Це свято є одним з найбільш важливих для вірян.

Щороку християни східного обряду відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Раніше це свято святкували 14 жовтня. Але у цьому році дата змінилася – Покрову відзначали 1 жовтня. Це пов'язано з тим, що Православна церква України (ПЦУ) з 1 вересня перейшла на новоюліанський календар. Тепер парафіяни ПЦУ відзначатимуть всі неперехідні православні свята на 13 днів раніше.

Традиції святкування

На Покрову прийнято йти до храму, ставити свічки та молитися Діві Марії. Дівчата у молитвах до Богородиці просять про заміжжя. Інші віряни просять про заступництво та щасливе сімейне життя.

Читайте також: Покровська батьківська субота: традиції та заборони

На свято у давні часи було прийнято обкурювати будинок запаленими гілочками яблуні чи вишні. Вважалося, що це принесе успіх господарям.

В цей день прийнято допомагати сиротам та бідним.

Господині на Покрову пекли млинці та обклеювали ними кути житла. Вважалося, що це допоможе задобрити домовика.

Також в народі з Покрови починався сезон весіль.

Молитви на Покрову

О, Пресвята Діво Маріє, прийми молитву цю від мене, негідної слуги Твоєї, і вознеси її до Престолу Бога Твого Сина, нехай милостивий він буде до прохань наших. Прибігаю до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, покрий нас покровом Твоїм і випроси у Бога Сина Твого для нас всіх благ: подружжю любові та злагоди, дітям послуху, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім нам духу розуму і благочестя, духу милосердя і лагідності, духу чистоти і правди.

Збережи мене від гордості й самолюбства, дай же мені охоту до праці і благослови труди мої. Як Закон Господа Бога нашого наказує людям у чесному подружжі жити, то приведи мене, Матір Божа, до нього, не для догоджання бажанню моєму, а для виконання призначення Отця нашого Святого, бо Він Сам сказав: недобре чоловікові бути одному і, створивши йому жінку на помічницю, благословив їх рости, множитися і населяти землю. Амінь.