UA / RU
Підтримати ZN.ua

Покрова Пресвятої Богородиці: історія свята

У цьому році дата свята змінилася.

1 жовтня віряни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Дата свята у 2023 році змінилась, оскільки Православна церква України перейшла з 1 вересня на новий календар. Тепер всі неперехідні православні свята будуть відзначати на 13 днів раніше.

Історія свята

За біблійною легендою, у 910 року Константинополь потрапив в облогу сарацинів. Місто могло пасти у будь-який момент.

Читайте також: Успіння Пресвятої Богородиці: традиції святкування

Жителі, розуміючи, що скоро увірвуться солдати, знайшли притулок у Влахернському храмі і стали там молитися. До молитви долучився імператор Лев VI з імператрицею.

Під час всенічного бдіння сталося диво: святий юродивий Андрій з учнем Епіфанієм побачили, як Божа Матір уклінно молилася за порятунок народу. Потім Богородиця підійшла до Престолу, зняла з голови покривало і покрила ним усіх, хто молився в храмі.

Покров сяяв у Її руках, а сама Богородиця стояла в оточенні ангелів і святих. Зникла Діва Марія так само непомітно, а наступного ранку ворог відступив від міста.

З того часу до Богоматері віряни звертаються у молитвах та просять про захист і покров. Так свято і отримало свою назву.

Що не можна робити у свято

У давнину на свято дотримувалися певних заборон. Зокрема, не можна в цей день лихословити, конфліктувати, лаятися.

Також на свято заборонялося вживати алкоголь та переїдати.

Цього дня не можна шити, вишивати, прибирати та займатися важкою фізичною працею.

На Покрову не можна позичати гроші та відмовляти сватам.

Також заборонялося відмовляти у гостинності. Вважається, що чим більше в домі буде гостей, тим більше на нього чекає достатку.