Кілька днів тому Європарламент розкритикував Україну за відсутність прогресу в боротьбі з олігархами. Однак, як виявилося, частина українського суспільства навпаки готова боротися за позитивний імідж олігархів в умах дітей. Так на малій Батьківщині Ігоря Коломойського - у місті Дніпро - провели конкурс дитячого малюнку “Мій улюблений олігарх”.
У так званому конкурсі брали участь діти віком від 14 до 16 років. Тривало таке дійство місяць - з 25 вересня до 25 жовтня.
За словами організаторів, конкурс провели нібито для того, щоб “показати вдячність олігархам. Багато років ми завдячуємо їм розвитком нашої економіки, підняттям іміджу України та збереженням природних багатств!”.
Як зазначила редакторка відділу економіки ZN.UAЮлія Самаєва, очевидно, що дітям не пояснили, хто такі олігархи. Хтось малював маму, хтось президента, а ті, хто просунутіший - Коломойського і Ахметова. Чому це погано? Олігархи - одна з головних причин всіх економічних і політичних криз в Україні та ніякої конотації крім негативної, це слово мати не повинно. Але якщо ти називаєш ласкаво олігархом свого тата, або вподобаного телеведучого, то і до реальних олігархів ти будеш ставитися лояльніше. Сама ідея наділити слово "олігарх" позитивним емоційним забарвленням є глибоко порочною. Тим більше коли мова йде про сприйняття цього слова дітьми, які поки ще не можуть критично оцінювати те, що відбувається.
Нагадаємо, депутати Європейського парламенту з Комітету у закордонних справах у звіті щодо виконання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною розкритикували спроби влади чинити політичний тиск на незалежні економічні інститути та правоохоронні органи й висловлюють розчарування відсутністю прогресу в ліквідації олігархії у державі.
За словами депутатів Європарламенту, істотні результати в боротьбі з корупцією необхідні для збереження підтримки реформ серед громадян. Вони також закликають Європейську комісію розробити якісні механізми для моніторингу реалізації реформ в Україні, включаючи чіткі критерії та принципи обумовленості.
Детальніше про те, що думають над уламками антикорупційної архітектури України її західні зодчі, читайте в статті Тетяни Силіної "У правовій прострації".