Підприємство "Луганське енергетичне об'єднання" знеструмило агрегати Петровської насосної станції, якими здійснювалась подача води на території окупованих бойовиками районів Луганської області.
Як повідомляє прес-служба Луганської обласної адміністрації, причиною припинення подачі води в ОРЛО стала зростаюча заборгованість окупантів за воду перед КП "Попаснянський районний водоканал".
Наголошується, що дане підприємство є постачальником води для 80 тисяч жителів області, які проживають на підконтрольній території Україні, а також для приблизно 1,2 млн жителів, що перебували на тимчасово окупованій території. Підприємство постачає майже всю видобуту воду в ОРЛО, але жодних грошей за це не отримує, внаслідок чого не може закуповувати енергоносії та виплачувати зарплату своїм співробітникам.
"Загальна сума витрат на здійснення господарської діяльності КП "Попаснянський районний водоканал" за рік складає 242 млн грн, з них 230 млн грн – за поставлену на тимчасово окуповану територію України воду. Облдержадміністрація протягом 2015-2016 років виділяла кошти на підтримку КП "Попаснянський районний водоканал" в обсязі 74,5 млн грн, але на сьогодні коштів з обласного бюджету для компенсації підприємству витрат за спожиту електричну енергію не вистачає", - повідомили в Луганській ОВЦА.
На сьогодні заборгованість КП "Попаснянський районний водоканал" перед ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" за спожиту електричну енергію складає близько 124 млн грн. Виходячи з наявної заборгованості ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" 1 грудня 2016 року знеструмило агрегати Петровської насосної станції 2-го підйому, якими здійснювалася подача води на територію ОРЛО (у напрямку Луганська) близько 10 тис. м3 на добу", – вказується в повідомленні адміністрації.
В адміністрації також повідомляють, що раніше в рамках домовленостей Тристоронньої контактної групи по Донбасу для проведення розрахунків за воду було створено ТОВ "Джерело нового життя", яке уклало з водоканалом договір на поставку води, проте до 1 грудня жодного розрахунку з боку даного підприємства здійснено не було.
Раніше Міжнародний комітет Червоного Хреста оплатив рахунки жителів Луганської області за електроенергію, щоб запобігти ризик припинення водопостачання для 600 тисяч жителів Сходу України.
Нагадаємо, в липні минулого року Дитячий фонд ООН повідомив, що майже 1,3 млн жителів Донбасу зіткнулися з нестачею води у зв'язку з пошкодженою системою водопостачання в результаті бойових дій.
Зокрема, на підконтрольній бойовикам території Луганської області понад 470 00 людей, в тому числі 118 000 дітей, не забезпечені достатньою кількістю безпечної питної води.