UA / RU
Підтримати ZN.ua

Почали діяти нові правила перетину кордону між Україною та РФ

Повернутися за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження можна, поїхати до агресора – вже ні.

Відсьогодні, 1 березня 2020 року, українці більше не зможуть подорожувати до Росії за внутрішніми документами – паспортами та свідоцтвом про народження, лише за закордонними паспортами, нагадують у Державній прикордонній службі України.

"Нагадуємо, що з 1 березня 2020 року українці не зможуть перетинати державний кордон з України в РФ на підставі паспорта громадянина України (так званого внутрішнього паспорта) або свідоцтва про народження", - йдеться у повідомленні.

Українці, які вирушили до країни-агресора до запровадження нових правил перетину кордону, зможуть повернутися додому по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження (для дітей до 16 років).

Прикордонники нагадали про плюси такого рішення: підвищення швидкості та якості прикордонного контролю, запобігання використанню підроблених документів, зниження ризиків вивезення неповнолітніх українців за кордон.

Та порадили українцям, які планують їхати до Росії після 1 березня, завчасно подбати про підготовку документів, щоб не мати зайвих клопотів під час прикордонного контролю.

"Не варто розглядати це повідомлення як рекомендацію відвідати Російську Федерацію. Адже паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає можливість безвізово відвідати чимало країн", - резюмують прикордонники.

Нагадаємо, новий порядок перетину українсько-російського кордону передбачено постановою Кабінету міністрів України від 18 грудня 2019 року. На думку чиновників, це дозволить Україні ефективніше протидіяти російські агресії, захищати національні інтереси та права громадян.

Водночас Росія відкрито закликала громадян України порушувати законодавство та подорожувати "як раніше" – за внутрішніми документами.

"Звичайно, будуть ті, які підкоряться цим правилам, і ті, напевно, може меншість, які поведуть себе по-іншому. Ми повинні всіляко заохочувати збереження колишнього режиму сполучення з Україною, тому що це нас об'єднує, а не розділяє. Поділ – це не наш план", - заявляв заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін.