Співробітники Національної поліції України затримали поблизу пункту пропуску "Краковець" на кордоні України та Польщі понад сто тітушок, повідомляє прес-служба Нацполіції.
Одягнені у камуфляжну форму, вони рухались у бік українсько-польського кордону. Поліцейські зупинили їх для перевірки та доправили до відділку поліції.
"Особи затриманих встановлюються та з'ясовуються причини їх перебування в районі пункту пропуску "Краковець"", - додали правоохоронці.
Під час перевірки у тітушок були вилучені газові балончики, стартовий пістолет та металеві предмети. При цьому четверо затриманих вже мали проблеми із законом – у них є судимості.
"Усі – мешканці інших регіонів України. Серед затриманих – студенти, а також троє неповнолітніх. Наразі правоохоронці відбирають у них пояснення", - повідомили у Нацполіції.
На організатора "ходи" тітушок буде складено адміністративний протокол за порушення встановленого порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.
У поліції також розповіли про те, яка доля чекає на раніше затриману на ПП "Краковець" активістку руху FEMEN. На неї буде складено адмінпротокол за дрібне хуліганство.
Нагадаємо, тисячі активістів з суботи, 9 вересня, почали збиратись поблизу ПП "Краковець" на підтримку екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Вони облаштували наметове містечко, пізніше до активістів приєднались члени Штабу боротьби торгівлі з окупантами та ветерани батальйону "Донбас".
Підтримку громадського порядку забезпечували правоохоронці Яворівського відділу Національної поліції Львівської області, ніч з суботи на неділю минула без правопорушень. Проте вранці правоохоронці затримали майже 40 осіб, одягнених переважно у камуфляжну форму, які рухались у бік наметового містечка активістів.
Також була затримана напівоголена активістка руху FEMEN, яка проводила одиночну "акцію" поблизу ПП "Краковець".
26 липня в Державній міграційній службі України повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення став той факт, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.
Перебуваючи у США, Саакашвілі повідомив про наміри боротися за громадянство і повернутися в Україну на законних підставах. У суботу, 9 вересня, політик разом із сином виїхав з Польщі в Україну.