Слідство у справі побиття колишнього політв'язня Москви Володимира Балуха висунуло чотири основні версії події: нещасний випадок, хуліганство, помста і умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, повідомив журналіст Роман Сущенко в facebook.
"Сьогодні запросили до слідчого відділу поліції дати свідчення у справі нанесення/отримання тяжких тілесних ушкоджень Володимиру Балух.
Зміст питань і їх кількість свідчить про те, що слідчі досить серйозно і педантично ставляться до з'ясування обставин побиття Балуха.
Журналіст і друг колишнього політв'язня написав, що на даний момент судово-медична експертиза йде, а саме від неї залежить успіх розслідування. Ускладнює з'ясування важливих фізичних відомостей відсутність медичної карти Балуха, яка залишилася в окупованому Росією Криму.
Одночасно поліція з'ясувала, як розгорталися події в день події, а також виявила свідків інциденту і провела необхідні слідчі дії.
"Успіх подальшого розслідування повністю залежить від стану здоров'я Володимира Балуха. Правоохоронці чекають, коли він прийде в себе і зможе давати свідчення", - повідомив Роман Сущенко.
Нагадаємо, прокуратура Києва тримає на контролі розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом нанесення тілесних ушкоджень Володимиру Балух.
ФСБ затримала Володимира Балуха в грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановленого на його дворі прапора України.
Балух повернувся в Україну в рамках обміну утримуваними особами за формулою "35 на 35", який відбувся 7 вересня 2019. Тоді крім Балуха з російських в'язниць повернулися 24 полонених моряків і 10 політв'язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сізоновіч, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов і Артур Панов.