Сьогодні, 6 червня, в Україні відзначають День журналіста. З цієї нагоди українські політики привітали представників медіа з професійним святом.
Президент Володимир Зеленський побажав журналістам здійснення "спільної" із главою держави мрії — зробити Україну кращою. В своєму Twitter він опублікував фотографії з неформального пікніка до Дня журналіста, на який запросив представників медіа напередодні, 5 червня.
"Гострі, нетерплячі, дотепні, оперативні, професійні, з посиленим відчуттям справедливості – такі українські журналісти. Та передусім це люди, які мріють і прагнуть змін. І головна мрія, яка об'єднує і журналістів, і Президента, – зробити Україну кращою. Нехай вона здійсниться!", - написав гарант.
В своєму Instagram він також показав декілька моментів з пікніку та написав так: "Провів день разом із журналістами напередодні їхнього професійного свята. Цього разу — шашлик, приготований власноруч, чудова погода і, як завжди, дружня атмосфера. Розмова без табу, гострі запитання і мої чесні відповіді. Приємно, що такі зустрічі стали вже гарною традицією".
"Завжди відкритий до запитань журналістів. Переконаний, що чесний діалог — це головна ознака демократичної держави.
Українські журналісти — допитливі, талановиті, уважні й принципові. Готові йти на ризик заради правди. Вітаю з вашим професійним святом! З Днем журналіста!", - пише президент під іншим знімком.
Радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, що пікнік пройшов у парку Залісся та поскаржився, що сьогодні "бути журналістом важко".
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков нагадав, що журналісти роблять "надважливу для суспільства справу".
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль побажав журналістам професійних здобутків та гарних новин.
"Ви є голосом правди для народу, вартовими щирості й прозорості. Чесність, достовірність, неупередженість — це ті риси, які характеризують журналіста. Бажаю всім працівникам ЗМІ примножувати ці якості та тримати істину на вістрі", - написав він у Facebook.
Мер Києва Віталій Кличко також приєднався до поздоровлень та опублікував знімки стрибка з парашутом.
"Шановні журналісти! І з землі, і з неба вітаю вас із професійним святом!:) Сил вам, бадьорості, цікавих подій і об‘єктивності. А ще - творчих злетів і задоволення від такої важливої справи, яку ви робите для суспільства!", - написав він.
Лідер Європейської солідарності Петро Порошенко привітав усіх українських журналістів та подякував кожному.
"Щиро вітаю усіх українських журналістів, які мають свій вагомий і незалежний голос і, незважаючи ні на що, сміливо доносять суспільству слово правди.
Дякую кожному з вас, хто працює для того, щоб об'єднати націю, кожному, хто уже багато років протидіє російській агресії в інформаційному полі України.
Міцного здоров'я вам, натхнення та мужності.
З Днем журналіста!", - написав він.
Партія Голос привітала журналістів жартівливим гаслом "Побачив — Висвітлив — Красунчик".
Юлія Тимошенко, лідер ВО Батьківщина, привітала "всіх, хто так чи інакше причетний до цієї професії, хто вважає себе журналістом".
"У вас – чудова професія! І ви – чудові люди!", - зазначила вона.
Партія Слуга народу вирішила привітати журналістів в оригінальний спосіб. До Дня журналіста нардеп Олександр Качура у кулуарах Ради перевтілився у кореспондента ТБ та спробував поставити низку запитань журналістам.
Перший день "роботи" Качури на новій посаді виявився максимально комфортним. Ніхто з опитуваних журналістів не сказав йому, що" нічого не винен", як нинішній глава держави Володимир Зеленський у розпал президентської кампанії. І не запитав, "Хто він такий, щоб перевіряти", як його однопартієць Микола Тищенко на старті роботи в парламенті.
Командування Об'єднаних Сил з нагоди Дня журналіста України приєдналася до привітань.
Міністр оборони України Андрій Таран також подякував журналістам за об‘єктивність і патріотичну позицію.
У МВС акулам пера побажали невичерпного натхнення, цікавих сюжетів, ексклюзивних інтерв'ю та сміливих проектів.
До привітань приєдналася СБУ, зазначивши, що журналісти стоять на захисті інформаційної безпеки країни. Крім того, побажали, щоб журналістські стандарти залишалися високими, а робота "в полі" – завжди ефективною.
У МЗС, крім привітань, нагадали, що в російських в'язницях незаконно утримують 9 цивільних журналістів з окупованого Криму:
- Сервер Мустафаєв,
- Тимур Ібрагімов,
- Марлен Асанов,
- Сейран Салієв,
- Ремзі Бекіров,
- Руслан Сулейманов,
- Осман Арифмеметов,
- Рустам Шейхалиев,
- Амет Сулейманов,
- затриманий 10 березня Владислав Єсипенко теж перебуває під вартою.
У міністерстві зазначили, що на тимчасово окупованих територіях України права і свободи представників ЗМІ систематично пригнічують.